Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

İYİ PARTİ KONGRELERİ BAŞLIYOR VE TEKİRDAĞ

Hasan ERGE

10 Mayıs 2019, 00:39

Hasan ERGE

İYİ PARTİ KONGRELERİ BAŞLIYOR VE TEKİRDAĞ
Tekirdağ İl Teşkilatı, İYİ Parti tabanına çok başarısız ve çok yenik bir süreç yaşattı

Birçok yorumlarda, İYİ Parti´nin bu seçimlerde başarısız olduğu ifade edilmektedir ancak işin eni, boyu, derinliği ele alındığında Meral Akşener ve partisinin en büyük kazanımla seçimi tamamladığı gerçeğine ulaşırız. Düşünsenize! Akşener, Sn. Erdoğan ve Bahçeli'nin hedefindeydi ve hapis cezalarıyla tehdit edilip büyük tazminat davası ile sindirilmek istenmişti. Bunları biliyoruz.
Seçim sonucunda, “Elimizden çıkarsa yanarız” dediği Ankara ve İstanbul´u AK Parti bağıra bağıra kaybetti.  Buna karşılık, “İstanbul´u alacağım” diyen Akşener dediğine ulaştı. Millet ittifakının, cumhur ittifakına galebe çaldığını artık herkes terennüm edebilir ancak,  kendi adaylarıyla katıldığı seçimlerde İYİ Partinin beklenen kazanımları elde edemediği de bir vakıadır.

Bunu düzeltip teşkilatları daha bir rayına oturtmak için genel kurulların yapılması mutlaka şart. Beklenen haberi dün Hasan Seymen verdi. İYİ Parti Seçim İşleri Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Seymen, Genel İdare Kurulu tarafından alınan Olağanüstü kongre kararını twitter hesabından duyurarak, 1 Nisan 2019´dan itibaren tüm ilçe ve il teşkilatlarında süreci başlattı.
Şimdi biz Tekirdağ´a dönelim; Tekirdağ İl Teşkilatı, İYİ Parti tabanına çok başarısız ve çok yenik bir süreç yaşattı. Başarılıyız diyen olursa bilinsin ki düpedüz hakikat dışı bir iddiadır. İlk büyük hata İttifak ruhuna uymamakla başladı. Ta başından beri “Seçime tek başına ve adaylarımızla birlikte girmek istiyoruz” dilekleri, Çorlu ve Ergene´de 2 kez canlı yayınlarda tekrar edildi. Son ana kadar Millet İttifakının diğer ayağı CHP ile temasların başlatılmadığını da ben şahsi takiplerimle fark ettim.  
Kulislerden elde ettiğim bilgilere göre mevcut il başkanı “Yokum” diyor (muş). Ben buna zerre miskal ihtimal vermem. Her defasında yaptığı gibi bu kez de öyle deyip eleştiri oklarından kurtulmak taktiklerinden biri olarak görürüm. Ama (SA) bu hengameden çıkamayacağını anlarsa birlikte hareket edeceği bir isme yandan destek verecektir. Tabi bu yorumlarım siyasi manevralar olarak mütalaa edilmeli; yermek, kınamak için olmadığı bilinmelidir.

Adaylar var mı, var ise kimlerdir derseniz kulislerde adı geçen isimler şunlar; Gökhan Metiner, Şaban Terzi ve Muzaffer Doğan. Delege listeleri tedavüle çoktan çıktı. Söylentilere göre Şaban Terzi´ nin arkasında MKYK üyesi Edirneli Mehmet Tolga Akalın ve İl Başkanı Sertaç Alkaya var.  Parti içinden Kazım Rıfkı Ayan, Koray Çevik gibi öncü isimlerin desteği söz konusu... Şaban Terzi´ nin ideolojik bir yapısı yok ancak maddi gücüyle partiye yararlı olacağı düşünülmektedir.   
Gökhan Metiner... Piyasa itibarı güzel. Parti üyeliğini elde etmek için ta ilk günlerden beri çok çaba gösterdi. Sonrasında belediye başkanı aday adaylığı ve ardından listede birinci sıra adayı olarak mahallelerde olağanüstü bir tempoyla çalıştı. Sakin, efendi, uyumlu mizaçtır. Arka desteğinde Enez Kaplan, içeriden Recai Gülgezen, Rüştü Özgün, Mehmet Necmi Toksöz ve yanı sıra partiye büyük canlılık kazandırdığına inanılan bayan üyelerin olduğu bilgisine ulaştım.
Kulisler tecrübesine sahip üçüncü aday da Muzaffer Doğan´dır. Daha farklı bir yol izlemekte... Partinin tek hatibi konumda olup analiz yapmada mahir olan Doğan, AK Parti kadrolarını tanır. Emekli öğretmen ve memurlar başta olmak üzere üyelerle temaslar kurma gayretini sergilemektedir. Derinden giden taktikleriyle bilinir ancak muhtemel risklere girmez, olmayacağını hissederse gruplardan biriyle anlaşıp yönetim içinde kalmayı yeğler.

İYİ Parti´nin milliyetçi, demokrat ve muhafazakâr karakterine uygun bu isimlerden hangisi daha yararlı olur derseniz şahsi değerlendirmeleri sizlere bırakmakta yarar umarım ama şu hususlar dikkate alınmalıdır: Lider kişilerde, 5 duyuya benzer beş haslet mutlaka aranır:
1-İyi bir KİŞİLİK,
2-Parti felsefesine hâkimiyet,
3-Çevre dostu
karakter,  
4-Protokollerde temsil,
5-Mikrofonda birkaç söz söyleme yeteneği...
İYİ Parti´nin yükselişi, iyi karakterlerin önde olmasıyla mümkündür.

Bu haber 536 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!03 Ağustos 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu