Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

TÜRKLÜĞÜN HARMAN OLDUĞU YER: TÜRK OCAKLARI !

Tekirdağ Türk O

29 Ocak 2019, 23:42

Tekirdağ Türk O

"TÜRKLÜĞÜN HARMAN OLDUĞU YER:  TÜRK OCAKLARI !" Başlıklı yazısıyla Göksel ÇAKIR, Çorlu'dan SESLENMİŞ, bizlere Çok hoş ve TÜRK OCAKLARINI tanıtım yazısı olarak önerilecek bir çalışma olduğundan, Konuk Yazarlarımız da da, kendisinden örnek yazılar sunduğumuz bir www.59haber.com YAZARI, aşağıda son günlerin gündemi olan YERLİ Milli denirken, "TÜRK" adının; Türk MİLLETİNDEN esirgendiği serzenişinide bulacağınız yazısını web sitemize taşıdık, buyurun okuyunuz:
Türk adı, kimileri için hiç bir değer ifade etmiyor olabilir. Bu, binlerce yıldır dünya tarihine damgasını altın harflerle vurmuş bir Türk Milleti gerçeğini değiştiremez. Birileri ısrarla inkâr etmeye devam etse de Türklük aidiyeti bir hakikattır. Birileri beğenmiyor diye güneş doğmaktan vaz geçecek değil ya...
Tarihin gördüğü en ihtişamlı Cihan İmparatorluğu olan Osmanlı Devleti o eski gücünü kaybetmek üzereydi. Osmanlı Aydınları "Devlet"i kurtarmak adına Osmanlıcılık ve İslamcılık akımlarını yeni bir politika olarak benimsiyor ancak Batı´nın içerideki yoğun baskısı Devletin bağlarını eskisi gibi sımsıkı tutmasına engel teşkil ediyordu.
Osmanlı Hakanı elbette ki bir Türktü. İmparatorlugun asli kurucu unsuru da bin yıl evvel bu toprakları kendine vatan kılmış Türklerdi.
Osmanlının Türk olmayan unsurları içeride kendi isimlerini taşıyan derneklerini çoktan kurmuştu. Bu dernekler Dış devletlerin finans ve desteğiyle büyüyor, güçleniyor ve iç isyanların fitilini ateşliyordu.
Özellikle Balkan Harbinin Türk Milleti üzerinde açtığı büyük ve çok acı kayıplar artık osmanlıcılık ve İslamcılık fikirlerinin iflası aynı zamanda hakim millet olan Türklerin "Kendi Varlıklarını Hissetmeye" başlaması demekti.
190 Askeri Tıbbiyeli Genç Yiğit, böyle bir ortamda ortaya çıktı. Devletin özellıkle Milletin durumunu çok iyi okuyan ve Türklüğün geleceğini kendine dert edinen bu gençler çeşitli toplantılardan sonra harekete geçip Devrin aydınlarına mektuplar yazdı.Türk adını merkeze alan, Milli Varlığını öne çıkaran Türk Ocakları 1912 senesinde böyle kuruldu.

Bu teşkilatın kurulmasına yolbaşılık eden bu 190 yiğit,Çanakkale Savaşına boyunlarında Bozkurt madalyonlarla katıldı. Hepsi şehadet şerbetini içtiler.
Istanbulu işgal eden Ingilizler de Anadoluda şehirlere giren Yunanlılar da ilk iş olarak Türk Ocağına girdiler.Haklı sebepleri vardı, çünkü Türk Milletinin Direnişinin bu ocaklarda filizleneceğine inanıyorlardı.
Milli Mücadele Zaferi ve Cumhuriyet, içinde Türk Ocaklılarının da bulunduğu Milliyetçi Kadroların zaferiydi.
Buraya kadar yazdiklarimiz bu asırlık teşkilatın ne derece önemli bir misyonu yüklendiğini anlatmaya yeter sanırım..
Kurulduğu günden bugüne kadar Türk Ocakları bütün şahsi, partisel vs gibi küçük meseleleri bir kenara bırakıp, "Büyük Dava"ya yani Türklüğe hizmet etti, etmeye devam ediyor.
Ocak tütüyor, çünkü Türk düşmanları boş durmuyor.
Ocak tütüyor, çünkü Türklüğü kendi vatanında parya görmek isteyenler halen mevcut.
Ocak tütüyor, çünkü Türkün yaşadığı tüm coğrafyalarda kan ve gözyaşı var.
Ocak tütüyor, çünkü kendi varlığını milletinin varlığına bağlamış inançlı kadroları var.

"Türk´ün Ateşle İmtihanı" bütün yakıcılığıyla devam ederken Türk Ocagı, milletini can-ı gönülden seven yeni mensuplarını da yaktığı meşalenin, diktiği sancağın altına çağırıyor.
Bu Ocak senindir Ey Türk! Tıpkı bu büyük millete ve aziz vatana ait olduğun gibi bu ocağa da aitsin! Türklüğün bu gönüllü ordusunun saflarında yerini bul ki, millet tarihî varlığına daha sağlam bir mühür bassın.
Yol arkadaşların kimdir? Aziz Ocaklılar ve tabi ki Sen daha doğmamışken seni düşünen 190 Askeri Tibbiyeli Kahraman Sehitlerdir!
 
Not: Bölgemizde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Lüleburgaz ve Uzunköprü Türk Ocakları başta olmak üzere tüm Ocak şubeleri durmadan yorulmadan Türklük Davası için güzel işler yapmaya devam etmekteler... Türklüğün harman olduğu bu Ocaklara varlığımızla güç katalım.
Türk Ocakları siyaset üstü faaliyet yapan kamu yararına derneklerden biridir.
Türk Ocakları HAKKINDA Bak1: www.turkocaklari.org.tr/

Bu haber 833 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!10 Eylül 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu