Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

AK PARTİ´de BEKLENEN İSİM NİYE AÇIKLANMADI?

Hasan ERGE

01 Aralık 2018, 06:57

Hasan ERGE

AK PARTİ´de  BEKLENEN İSİM NİYE AÇIKLANMADI?
Geciken işlerde şayialar, rivayetler hemen nüksetmeye başlar. AK Parti Süleymanpaşa başkan adayı ilanı niye geçe kaldı sorusuna henüz doyurucu bir cevap yok.

Bu yazımda merak edilen ve piyasada konuşulanları da içine alan bir yazıyı kaleme aldım. Bundan dolayı kafalarda oluşan tereddütlere yine bazı soruları katarak yorumlarda bulunacağım.

AK Parti ilk önce 40 ilde aday açıklarken Tekirdağ´dan sadece Mestan Özcan anons edilmişti.
Aynı gün Cüneyt Yüksel de -Süleymanpaşa için- bekleniyordu ama olmadı.
Diyeceksiniz niye sadece C. Yüksel? Haklısınız, arkada 6 isim daha var...
Efendim, Mestan Özcan ile Cüneyt Yüksel aynı ekiptendir ve birbiriyle özdeşleş olmuşlardır.

Biri açıklanırsa diğeri de hemen açıklanır gibi bir izlenim ta başından beri mevcutlu olarak gelmekteydi. Mestan açıklanırken, Cüneyt geri bırakılmışsa bunda bir bit yeniği aramak herkesin en doğal hakkıdır. 

1 hafta sonra 20 il daha açıklandı ancak Cüneyt yine yoktu ve iş dönüp dolaştı Binali Yıldırım tehirlerine benzedi. Acaba ortada aşılması gereken ya da aşılamayan özel bir sebep(ler) var mı ki bir türlü açıklanamıyor. Cüneyt Yüksel´in il başkanlığından istifa etmesi için genel merkez icazeti gerek.

Binali Yıldırım için protokol sıkıntısı dile getiriliyor, Berat Albayrak ile Bilal Erdoğan´ın İstanbul belediye meclis üyelerinin belirlenmesinde müdahil olması isteniyor, Sn. Yıldırım buna yanaşmıyor gibi birçok etken söz konusu olduğundan İstanbul adayı bir türlü açıklanamadı diyebiliyoruz.

Tıpkı bunun gibi Süleymanpaşa İlçemiz için de bazı sıkıntıların olduğunu düşünemez miyiz? Parti Genel Başkanının ortaya koyduğu kriterlerin en başında “Karşılığı olmak” geliyor. Aday adaylarından biri olan Ali Rıza Eti´ye Odalar ve STK´lardan gelen sahiplenme aynı zamanda toplumda "karşılık" anlamına da geliyor.

İkincisi; 3 milletvekilinin Cüneyt Yüksel üzerinde bir mutabakat oluşturamadığından dem vuruluyor.  Baba ocağı merkeze bağlı Selçuk Köylü  (Mahalleli) olan Milletvekili Mustafa Yel ile Belediye Başkan aday adayı Ali Rıza Eti aynı köyden olup, aralarında akrabalık bağı olduğu bilinmektedir. Vekil tabii olarak hemşerisine destek verecektir. İkinci sebebi de bu şekilde izah ediyor piyasa sözcüleri.

Üçüncüsü, CHP adaylarının açıklanması beklenmektedir.
Son sebep, olarak Cüneyt Yüksel´in Süleymanpaşa için yeterli olamayacağı kanaatinin giderek yüksek perdeden konuşulmakta olmasıdır. Parti içi aşırı küskünlükler bir türlü aşılamadı ve çok sayıda odak noktası il başkanlığına muhalif kanatta bulunuyor.

Sn. Erdoğan, “Gönül belediyeciliği” sloganını ortaya attıktan sonra gönül alma işleri önem kazanmaya başladı. Bir Kadir Çebi´nin 3 aydır çalmadığı kapının kalmadığını düşünürsek yabana atılamayacağını bilenler biliyor. Anavatan döneminden beri ismini gündemden düşürmeyen Efrahim Balım yan tarafa konamıyor ve Albay Emeklisi Sebahattin Ümet de önemli isimlerden biri konumunda, Soner Çizen eski il başkanı olup mühendis kariyerlidir. Bunların her birinin toplum içinde özel karşılık ve ağırlıkları elbette var   
İstifalar için bu Cumartesinin son gün olduğu söyleniyor. Cüneyt Yüksel´in ise 02.12.2018 Pazar günü İl Danışma Meclisi Toplantısı adıyla bir büyük faaliyeti var. Kim bilir, bu toplantı belki de Cüneyt Yüksel için  bir veda, bir helallik toplantısı da olabilir(mi?)

Bu haber 496 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
KAYIP-Balon-FISILTI Üzerine.!31 Ocak 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu