Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Atatürk, “Muaviye ilk fitnecidir” dedi..!

Seçme Yazarlar

01 Temmuz 2017, 01:32

Seçme Yazarlar

Atatürk, “Muaviye ilk fitnecidir” dedi..!
Geçenlerde, “Muaviye’yi birde Atatürk’ten dinleyin!” başlıklı bir yazı ile Atatürk’ün Muaviye hakkındaki görüşlerini yazmıştım. Bazıları, çok içerlemiş.
“Ne olacak bu halin!” diye yazmış birisi. “Sahabe (Muaviye) ve Osmanlı aleyhinde konuştun çarpılırsın!” gibi savlarda bulunmuş. Sanırım sahabe ile Osmanlıyı, aynı şey sanıyor zavallı.
Osmanlıyı, Emevi anlayışın devamı saysa, hak vereceğim.
Sahabe, peygamberi görenlere deniyor. Ona bakarsan, Ebucehil’de gördü peygamberi. Uhud’ta peygamberi savaş meydanında terk eden, 300 münafıkta “sahabe” idi.
Sarhoşluktan Çarşamba günü Cuma kıldıran Mervan’da sahabeydi. Çoğaltabiliriz örnekleri ama gerek yok. Üstelik “Sahabe” diye kutsallaştırma, Allah ve Peygamber işi değil, Emevi işi…
Seçilmiş olan sahabe değil, Peygamber ve Ehl-i Beyt’tir. Ehl-i Beyt’in seçilmişliği hakkında onlarca ayet var ancak sahabenin seçilmişliği hakkında bir tane bile yok.
“Ehl-i Beyt’im gökteki yıldızlar gibidir” hadisindeki “Ehl-i Beyt”im” ibaresini çıkarıp, yerine “Ashabım”ı yapıştırmak, Gülen’in Kelime-İ Tevhitten peygamberi çıkarmasına benzer bir hiledir.
Birini Muaviye’nin yalancı hadisçileri yapmış, diğerini Gülengiller…

Gülengiller için “paralel” yakıştırması yapılır ya, aslında ilk “paralelci” Muaviye’dir.
“Paralel İslam” oluşturdu Emeviler.

Muaviye, Allah ve Resulü tarafından seçilmiş İmam Ali’ye karşı kılıç çekmiş, Kur’an’ı mızrak uçlarına taktırarak, Hz. Ali taraftarlarının Kur’an’a olan bağlılıklarını istismar etmiştir. Onların Ali’ye, yani Hakk’a olan taraflıklarında zaafiyete neden olmuş.
Muaviye bir hilekârdır!
Hasan-ı Basri: “Muaviye dört şey yaptı ki, bunların her biri onun katli için yeterliydi” der ve şöyle açıklar:
1- Sahabe arasında liyakatli, yetenekli ve dürüst insanlar varken sefih ve düşüncesiz insanları Müslüman halkın başına musallat etti.
2- Sürekli sarhoş olan, ipek elbiseler giyip def ve tanbur çalan oğlu Yezid’i halifelik makamına oturttu.
3- Ziyad’ı kendi kardeşi olarak ilan etti. Oysaki Muaviye’nin babası Ziyad’ın annesiyle zinada bulunmuştu ve Hz. Resulullah’ın (s.a.a) sarih buyruğu gereğince, zina yoluyla akrabalık bağının oluşmayacağı bilinmekteydi.
4- Müslümanlar arasında takva ve inkılâbiliğiyle tanınan Hucr bin Adiyy (r.a) ile arkadaşlarını öldürttü. (Resail’ul Cahız, Mısır bâs.1352 h. s.294 ve Risale’ti Fi Beni Ümeyye ve Risalei en Niza ve t Tehasum, Makrizi,1368 h. Necef, s.65)
Hz. Hasan’ı zehirleterek şehit ettiği de önemli iddialar arasındadır. Ayrıca Ahmet Bin Hanbel Muaviye’nin imansız gittiği görüşünde ısrarcıdır.
Sevgili Peygamberimiz “Ali hak ile ve hak iledir” buyurmuş iken, Ali’ye harp ilan eden Muaviye’nin yanlışta olduğuna inanmak için vahiy gerekmez.
İslam’a saltanatı getiren Muaviye’dir. Ve saltanat için peygamber evladı bile olsa öldürmek, Yezit kadar o zemini hazırlayan Muaviye’ye ait, büyük bir günahtır.
Emevilerde “koltuk için” peygamber evladı katletmek, Osmanlı’da “koltuk için” kardeş ve çocuk katline dönüşüp, sistemleşmiştir. “Devletin devamı için” kılıfıyla, saltanatın devamı sağlanmış, çocuk ve bebeler saltanat uğruna boğdurulmuşlardır.
Şu vahşete bak!
Katil olmayan padişah var mı, sizler araştırın?
Neyse, geçtik Osmanlıyı!
Ayrıca Muaviye’nin yanlışına, Hz. Ayşe validemizi kalkan yapmak, tam bir hile ve iğrençliktir. Çünkü Hz. Ayşe validemiz oraya hangi yalan ve hilelerle götürüldü, hiç girmeyelim dilerseniz.
Atatürk’ün “İslam’a bozgunculuk ve Müslümanlar arasına nefret, Muaviye ile girdi” tespiti ne kadar yerinde.
Ya şu sözleri: “Dört Halife’den sonra din sürekli siyaset aracı, çıkar aracı, istibdat aracı yapıldı. Bu durum Osmanlı tarihinde böyleydi. Abbasiler, Emeviler zamanında böyleydi.”
Atatürk’e “dinsiz” diyenler, Osmanlıdaki katillikleri, görmezler. Emeviler ve Abbasilerdeki zulümden hiç söz etmezler ve bunlardan söz edenlerden hiç haz etmezler.
Atatürk, “Muaviye ilk fitnecidir” dedi, has dedi!
Yusuf KARACA'nın Önceki Yazıları: http://www.yenimesaj.com.tr/muaviyeyi-bir-de-ataturkten-dinleyin-makale,12019926.html

Bu haber 591 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
SN. ERDOĞAN´IN GARDI DÜŞTÜ!16 Haziran 2018

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu