Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

BALKAN GÖÇMENLERİ VE SURİYELİLER

(TTTDGT)

11 Ağustos 2016, 00:22

(TTTDGT)

Pha'nın NOTU: Şu anda GÜNDEM dışına çıkan, Fakat köşemizin işlevi olan, (TTTDGT) (Tekirdağ,Trakya,Türkiye ve Dünya’da Gündem dışı TARTIŞMA) "Tartışma" ve çok su götürecek bir yazıyı görüşlerinize sunuyoruz. Hemşehrimiz Tunay Özdemir'in Sosyal medya paylaşımında, ilgimizi çektiğinden sizlerin de ilgisini çekeceğini bildiğimizden,  buraya alıyoruz.

Bu Göçmen ve SURİYELİ karşılaştırması yapan bir köşe yazısı. Yazarı, olaybursa.com WEB (İnternet Gazetesi) sitesinde, Pelin ÇIRPAN  imzası ile yazmış, İşte BAŞLIK ve İŞTE Yazısı:

BALKAN GÖÇMENLERİ VE SURİYELİLER
 
Suriyelilerle sohbet ederken, kullanılan cümle aynen şu oldu "Göçmenlere (balkan) verdiğiniz hakları bizde istiyoruz, bize neden vermiyorsunuz" Göçmenler Türk dedim, siz değilsiniz. "Hayır değil, Biz biliyoruz , ayrıca ben müslümanım!" dedi
 
Kimlik aldığında oy kullanabileceksin, kime vereceksin dedim, müslüman olana dedi, Tayyip Erdoğan'a! CHP diye sorduğumda aşırı bir tepki aldım, onlar alevi dedi, başkanı alevi, Esad aleviler dışında herkesi öldürdü, Türkiye'de Tayyip dışında bir başkan olursa, bizi ülkeden atacaklar, özellikle CHP'liler?
 
Son dönem bu gibi kıyaslamalar oldukça fazla ve balkan göçmenleri olarak bu durumdan inanılmaz rahatsızlık duyuyorum, böyle bir kıyaslama dahi yapılamaz, yapılmamalı. Ve bu kıyaslamayı Türkler dahi yapar oldu!
 
Bulgarlaştırılmamak adına evini yuvasını bırakıp, isimleri değiştirilmeye kalkan balkan göçmenlerinin, gördükleri eziyetlerden dolayı ibadetlerini daha gizli yapmak zorunda kaldıklarını unuttunuz mu? Asırlarca balkan topraklarında yaşamalarına rağmen, alfabelerini, dillerini, geleneklerini korumuş olmaları da mı size bir şey ifade etmiyor?
 
Zorluklara rağmen, onlarla mücadele etmek adına "çalmak" yerine çalışmayı tercih eden , azınlık olmalarına rağmen hiç bir zaman teröre bulaşmadan, sivil katletmeden, aydın insanlar olmaları dolayısıyla haklı ve insani yollarla mücadele etmiş olmalarına da mı saygınız yok?
 
Belki de bu sebeplerle "terörü lanetleme" konusunda hassasız ve içimiz acıyor. İnsan katletmeden de mücadele edilebileceğini göstermiş bir kesim olarak, insan öldürmekte haklı yan bulamıyoruz hiç bir zaman.
 
Bu kıyaslamayı yapanlar bunları da gözardı etmesin;
 
Hiçbir balkan göçmeni ev sahibini öldürmedi, dilencilik yapmadı, mendil satmadı, zor şartlarda gelmiş olmasına rağmen kimseye avuç açmadı, kapkaç yapmadı, ışıklarda cam silmedi.
 
Çoğunluk eğitimliydi, kadın, çoluk çocuk demeden tüm aile bireyleri çalıştı, kazandı. Bulundukları işlerde çalışkanlıkları dolayısıyla saygı gördüler. Döndükleri vatan topraklarına ne yük ne de problem oldular, ülkenin gelişimine katkı da bulundular.
 
Göçmen konutlarına yerleştirildiklerinde bedavaya oturmadılar orada, çalışıp taksit taksit bedelini ödediler.
 
Atatürkçülük ve laiklik konusu kırmızı çizgisidir göçmenlerin, yobazlığı sevmez, yobazlara tahammül de edemez.
 
Arap Kültürünü asla benimsemeyecek olan Türk'lerdir.

Devamı için: http://m.olaybursa.com/balkan-gocmenleri-ve-suriyeliler-117yy.htm

Bu haber 2700 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!10 Eylül 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu