Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Beni Herkes TANIYOR, Niçin REKLAM Yapayım?

Satış-Pazarlama

29 Mart 2016, 02:49

Satış-Pazarlama

Beni Herkes TANIYOR, Niçin  REKLAM Yapayım?

Köşe yazarımız Hasan Erge, REKLAM Bir KÜLTÜR MüDüR? diye sormuştu ve bu nedenle SİYASİ yazıları arasına, bu PİYASA-Ekonomi-Kültür söylemli yazısını kaleme almış, bizde bu yazısını, Alış-Veriş Köşemizde ile Tekirdağ POSTASI'nın 61. sayısında değerlendirmiş ve sizlere EDİTÖR köşemizden vermiştik.
Bakınız: 1.) http://portakalhaber.com.tr/haber/yazar.asp?yaziID=5497
2.) http://tekirdag-postasi.com/TP/TP61/index.html

Bu yazısında kaynak olarak REKLAM tarifi konusunda, www.diyadinnet.com internet sitesini adres göstermişti. Bu sayfa REKLAM konusunda güzel bilgiler vermektedir ve zaman zaman göz atacağımızı ve burdan faydalanarak yorum sunacağımızı belirtelim.

Örneğin bu sayfada REKLAM NEDİR? Sorusuna karşılık: "Bir şeyi halka tanıtmak, beğendirmek veböylelikle sürümünü sağlamak için denenen her türlü yol ve Bu amaç için kullanılan yazı, resim, film vb."  denmektedir. Yani ESNAF-Ticaret adamı (Tacir) gibi girişimci kişi ve kurumların özellikle bilmesi ve önemsemesi gerekiyor. BAK: http://www.diyadinnet.com/YararliBilgiler-1278&Bilgi=reklam

Gelelim başlıkta "Beni Herkes Tanıyor, Niçin REKLAM Yapayım?" söylemine. İşte burada, bazı verileri görünce bu şekilde konuşanlar fikir değiştirecektir sanıyorum. İster EDİRNE, İster KIRKLARELİ'nde yaşayalım. Nüfus hızlı bir şekilde değişiyor. İSTANBUL gibi, büyük şehirlere yakın olan İLLER, Örneğin TEKİRDAĞ bundan nasibini alıyor.

Biz şimdi buradan İL İL tüm Türkiye İSTATİSTİKLERİNİ vermeyelim, siz bakın: http://www.tuik.gov.tr
Anlamanıza yardımcı olmak için söyleyelim. Tekirdağ, çevre illerin hepsinden GÖÇ alıyor ve NÜFUSU hızla artıyor. Bu gün yoldan geçen 10 kişiden 2'sini tanıyorsanız bu yakın zamanda 1'e düşecektir. İşimiz bu bizim ve sokak sokak gezerken adres soruyoruz. Nerdeyse adresi sorduğumuz 10 kişiden hepsi dışardan gelme, (Örneğin Tekirdağ'ın bir ilçesi ÇERKEZKÖY). Adresi güvenle tarif eden zor buluyoruz.

RESMİ Belediye danışma ve zabıtasında yahut kapıdaki GÜVENLİK, hatta yolları, adresleri bilmesi şart olan TAKSİCİ bile, Orada doğma büyüme değil. Civardan, UZAK-Yakın İLLERDEN gelmiş. Yer değiştirmelere ve Nüfus hareketlerinin, ağırlık noktası İŞ nedeniyle yer değiştirmeler, Tayin vb. yollarda buna açılıyor.

Şimdi değerli esnaf kardeşim yeni iş yeri açmış veya devir almış. Yahut MİRAS yoluyla işin başına geçmiş oluyor. O yüzden tanındıklarını, bilindiklerini sanıyor. Kimi 40 (Kırk) yıldır, aynı yerde, aynı işi yaptığını söyleyerek. ESKİ olduğunu anlatıyor.

AGA sen ESKİSİN, fakat GELENLER YENİ. Belki HİÇBİRİ senin işini ve kim olduğunu bilmiyor. İŞİNİ ve ne  konusuyla (İştigal ettiğinden) uğraştığından bilgisi yok.

TABELANIZ eskimiş silinmiş veya yok olmuş. VERGİ vermemek için belki, kurnazca küçültülmüş, yahut bilinçsizce böyle seçilmiş veya görünmeyecek yerde bir yerde bulunuyor. Renksiz-Işıksız Dikkat çekmekten uzak, İŞLEVİNİ yitirmiş duruyor.

KART (Kartvizit Demode) yok. Gazete ise okuma alışkanlığı olmadığından akla gelmez. YEREL gazeteler BELEŞ-İnternet HABERLERİ Bedelsiz. Sosyal MEDYA ve siteler kendin pişir kendin ye tadında, ücretsiz ve merdiven altı imalat. VERGİ yok, algı yok. Fakat beklenti ve yakınma çok. "Vermeden almak ALLAHA Mahsus" derler HALK arasında.

Ah be AGAM. Sen herşeyin BEDAVASINA ve BELEŞİNE alışınca. Tanıtım ve REKLAM'a para ayırmak  zor. Hatta hiç yok. Bizler, sizlerden REKLAMVEREN kurumlar veya bireyler yaratmaya çalışıyoruz.

Yılmak bilmiyoruz. Defalarca kapınıza geliyor, telefon ediyor. E-posta veya sosyal medya aracılığı yanında, GAZETE Reklamları, kartvizit veya broşürler bastırıp, internet HABER veya reklamları ile kalbinizi kazanıp, işinize katkı sunarak, KAZANCINIZDAN BÜTÇE AYIRMANIZI SAĞLIYORUZ.

Sizi bilinçli REKLAMVERENLER arasında görmek isteyen çabalarımız devam ediyor. Bu yazıda bunlardan biri. Fakat, İNATLA "karadüzen giderim" diyene, yapacak bir şey yok. "YOLUN AÇIK OLSUN" diyerek, kenara çekiliyoruz.

Bu yazımız aslında İNTERNET REKLAMLARI NEDEN GEREKLİ? başlığını alacaktı. Ancak, REKLAM yapmamaya YEMİN ETMİŞLER VAR. Bunların düşünmesini sağlayalım istedik. Şimdi aşağıda size İnternet REKLAMININ Faydalarını ve üstünlüklerini sıralayalım.
Internet, getirdiği kolaylıklar nedeniyle hayatımıza çok hızlı bir şekilde girdi ve etkiledi. İnternet te reklam ise sunduğu avantajlar nedeniyle diğer mecralardan ayrılarak alternatif mecra olarak, bazı zamanlar da ise ana mecra olarak reklam veren ve reklam ajanslarının tercihi oldu.
Internette reklamın avantajları:
*Birebir iletişim sağlanması,
*Ölçülebilir olması
*Hedef kitleye anında ulaşabilmesi
*Anında güncellenebilir olması
*Tüm dünyada yayınlanabiliyor olması
*İnternet ortamında reklamı yayınlanan firmaların Arama motorlarında üst sırada yer alması

Kararı siz verin. REKLAM BUTONU'na basıp tarifemizi görün. Bize ulaşın istiyoruz. SAYGILARIMIZLA,

Reklam Tarife Bağlantısı için aşağıyı tıklayınız:
http://portakalhaber.com.tr/haber/sayfa.asp?sayfaID=1

Bu haber 2616 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!03 Ağustos 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu