YAĞIŞ BİLGİSİ MUHTARLARA MI EMANET?


Açıklama: 8 Temmuz 2018’de meydana gelen, 25 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği, 340 vatandaşımızın yaralandığı Çorlu Tren Kazasına ilişkin iddianame tamamlanmış ve bunun sonucunda TCDD'nin toplam 4 çalışanına yönelen iddianameyi ve Bilirkişi Raporu değerlendiren CHP Tekirdağ Millletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun bir açıklama yayımlayarak, İktidar ile TCDD yönetimininin sorumluluğu olduğunu ifade etmiştir... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YERELHabermerkezi-YAŞAM-Kültür- Politika/Türkiye
Kategori: Türkiye
Eklenme Tarihi: 15 Mart 2019
Geçerli Tarih: 26 Mayıs 2019, 04:54
Site: Portakal Haber Ajansı
URL: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=9319


YAĞIŞ BİLGİSİ MUHTARLARA MI EMANET?
8 Temmuz 2018’de meydana gelen, 25 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği, 340 vatandaşımızın yaralandığı Çorlu Tren Kazasına ilişkin iddianame tamamlanmış ve bunun sonucunda TCDD'nin toplam 4 çalışanına yönelen iddianameyi ve Bilirkişi Raporu değerlendiren CHP Tekirdağ Millletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun bir açıklama yayımlayarak, İktidar ile TCDD yönetimininin sorumluluğu olduğunu ifade etmiştir...
-
CHP Tekirdağ Milletvekili, Dr. İlhami Özcan Aygun; "YAĞIŞ BİLGİSİ MUHTARLARA MI EMANET? ÇORLU TREN KAZASINDAN BİRİNCİ DERECEDE İKTİDAR VE TCDD YÖNETİMİ SORUMLUDUR" şeklinde düşünce belirterek, daha dikkatli ve mantıklı sonuçlar beklediklerini açıklamasında vurgulamıştır, işte O AÇIKLAMA: "8 Temmuz 2018’de meydana gelen, 25 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği, 340 vatandaşımızın yaralandığı Çorlu Tren Kazasına ilişkin iddianame tamamlanmıştır. Cumhuriyet Savcısı Galip Yılmaz Özkurşun tarafından hazırlanan iddianamede, Çorlu Tren kazasına ilişkin fatura 1’i kadrolu memur, 3’ü sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4 çalışana kesilmiş, TCDD Yönetimi adeta aklanmıştır.
Oysa Çorlu Tren Kazası’ndan 5 ay sonra Ankara’da 9 kişinin yaşamını yitirdiği yüksek hızlı tren kazası ile Ocak 2019’da İstanbul Florya’da Halkalı ve Gebze banliyö tren hattında yeni bir kaza daha meydana gelmiştir.
Art arda gerçekleşen bu kazalar; TCDD’nin liyakatli ve ehil kadrolarca yönetilemediğini, raylarda can ve mal güvenliğinin sağlanamadığını tüm çıplaklığı ile ortaya koymaktadır.
Meteoroloji bilgilerini kim vermedi?

İddianamede, sorumlu tutulan ve yargılanması istenen TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Halkalı 14 Demiryolu Bakım Müdürlüğü’nde Demiryolu Bakım Müdürü olarak görev yapan Turgut Kurt kadrolu memurdur. 
Celaleddin Çabuk, TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Halkalı 14 Demiryolu Bakım Müdürlüğü Çerkezköy 143 Yol Bakım Şefliği’nde hat bakım ve onarım memurluğu kadrosunda  “sözleşmeli personel” olarak görev yapmaktadır. Bu hatta çalışan tek hat bakım ve onarım memurudur.
TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Halkalı 14 Demiryolu Bakım Müdürlüğü Çerkezköy 143 Yol Bakım Şefliği’nde Yol Bakım Şefi olarak görev yapan Özkan Polat, sözleşmeli personeldir.
TCDD bünyesinde köprüler şefi olarak görev yapan ve Mayıs 2018 tarihli Senelik Umumi Muayene Raporu’nda imzası olan Çetin Yıldırım da sözleşmeli personel statüsündedir. 
TCDD’nin bilimsel gerekliliklerden uzak yönetim yapısı içinde görev yapan dört çalışanın hepsi ifadelerinde; aşırı yağışa ilişkin istihbarat gelmediğini savunmaktadır. 
Sözleşmeli personel Özkan Polat; yağış olacağının bilinmediğini, aksi halde şiddetli yağışlarda demir yolunun trafiğe kapatıldığını savunmuştur.  (...)
Tamamını OKU1: http://www.kusvekuscudunyasi.com/kd/haber_detay.asp?haberID=3094