Süleymanpaşa'dan Sonra ÇORLU'da da, 8 MART Kadınlar Günü EYLEMİ Yapıldı.!


Açıklama: Tekirdağ Süleymanpaşa'da Eski Valilik Binası Önünde ATATÜRK Anıtına Çelenk Koyma ile başlayan POLİTİKACILARIN ve KADIN Platformunun katkılarıyla düzenlenen etkinlikten 2 gün sonra, Tekirdağ/Çorlu Belediye’si önünde Bağımsız Kadın Birliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 10.03.2019 Pazar günü saat: 14:00’da bir basın açıklaması düzenledi... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YERELHabermerkezi-Politika-Kadın-Kültür/Türkiye
Kategori: Kadın
Eklenme Tarihi: 10 Mart 2019
Geçerli Tarih: 26 Mayıs 2019, 04:49
Site: Portakal Haber Ajansı
URL: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=9314


Süleymanpaşa'dan Sonra ÇORLU'da da,
8 MART Kadınlar Günü EYLEMİ Yapıldı.!
Tekirdağ Süleymanpaşa'da Eski Valilik Binası Önünde ATATÜRK Anıtına Çelenk Koyma ile başlayan POLİTİKACILARIN ve KADIN Platformunun katkılarıyla düzenlenen etkinlikten 2 gün sonra, Tekirdağ/Çorlu Belediye’si önünde Bağımsız Kadın Birliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 10.03.2019 Pazar günü saat: 14:00’da bir basın açıklaması düzenledi...

İlgili HABERLER:
Bak1: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=9312
Bak2: http://www.tekirdag.gov.tr/vali-aziz-yildirimin-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-mesaji
Bak3: http://https://www.suleymanpasa.bel.tr/haber/Ba%C5%9Fkan-E%C5%9Fkinat-Ferhadanl%C4%B1l%C4%B1-kad%C4%B1nlarla-bulu%C5%9Ftu--3729

Süleymanpaşa ve YURDUN dörtbir yanında RESMİ veya gayriresmi KADINLAR günü kutlamaları devam ediyor, işte ÇORLU'da bununla ilgili bir MEDYA açıklaması:
ÇORLU’DA 8 MART EYLEMİ
Tekirdağ/Çorlu Belediye’si önünde Bağımsız Kadın Birliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 10.03.2019 Pazar günü saat: 14:00’da bir basın açıklaması düzenledi.
Çeşitli işkollarında çalışan işçi, öğrenci, ev emekçisi, öğretmen kadınların bir araya gelmesiyle oluşan BKB (Bağımsız Kadın Birliği) adına açıklamayı Gönül Doğan okudu.
Doğan yaptığı açıklamada: “Kapitalist düzen kadın ve erkek emekçilerin çalışma ve yaşam koşullarını giderek ağırlaştırıyor. Fakat cinsiyet temelli işbölümünden dolayı kadınlar çifte ezilmeye maruz kalıyor.” dedi.

“KADINLAR AYRIMCILIĞA UĞRUYOR”
Açıklamanın devamında Doğan: “İşyerlerinin sağlıksız koşulları hem evde hem işte çalışan kadınların sağlığını tehdit ederken yanı sıra mobbing, sözlü cinsel taciz, tecavüz, düşük ücret, güvencesizlik ve ayrımcılık en çok kadınları tehdit ediyor. Kadını kamusal alandan dışlayan, eve iten çocuk doğurmaya teşvik eden uygulamaların etkisiyle, kadınlara yönelik ayrımcılık, şiddet, sömürü ve yok sayma katlanarak artıyor.” şeklinde ifadelerde bulundu.
“SÖMÜRÜYE KARŞI BİRLİK OLALIM”
Doğan: “Şimdi dünyanın pek çok yerinde emekçiler, kadınlar ayaktalar. Meydanlarda emekçi kadınlar temel hak ve özgürlükleri için mücadele ediyor. BKB olarak bizde sosyal mücadelenin bir parçası olduğumuz bilinciyle, ezilen, yok sayılan kadınlara sesleniyoruz. Kadın üzerindeki baskılara karşı birlik olup taşın altına elimizi atalım.” dedi.
BKB Ritim Topluluğu’nunda bir gösteri sergilediği açıklamayı Çorlu’lu yurttaşlar ilgiyle izledi. Açıklama olaysız son buldu.