ATATÜRK Bulvarında 2 GÜZELLİK, 2 EKSİKLİK HABERİ.!


Açıklama: Tekirdağ (Merkez İlçe) Süleymanpaşa'da; Ertuğrul Mahallesi, Atatürk Bulvarı KÖFTECİ Özcan AKÇA'nın önündeki YAYA ÜST GEÇİDİNE, Tekirdağ Büyükşehir BELEDİYESİ Düzenleme yapmıştır... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-YEREL-ÖzelHABER-Ekonomi-Politika/Türkiye
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2019
Geçerli Tarih: 21 Ağustos 2019, 16:20
Site: Portakal Haber Ajansı
URL: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=9275


ATATÜRK Bulvarında 2 GÜZELLİK, 2 EKSİKLİK HABERİ.!
Tekirdağ (Merkez İlçe) Süleymanpaşa'da; Ertuğrul Mahallesi, Atatürk Bulvarı KÖFTECİ Özcan AKÇA'nın önündeki YAYA ÜST GEÇİDİNE, Tekirdağ Büyükşehir BELEDİYESİ Düzenleme yapmıştır...

Ertuğrul Mahallesi, Atatürk Blv., 59100 Süleymanpaşa/Tekirdağ adresinde LOKANTACILIK yapan KÖFTECİ Özcan AKÇA'nın Önündeki BİR BELEDİYE BAŞKANI Adına yaptırılan YAYA Üst Geçidi, Bir BELEDİYE Başkanı tarafından AHDE VEFA örneği, iyileştirilerek, var oluş amacına uygun HİZMET verebilecek düzenlemelere sahne olmuştur.
28.01.2019 günü önünde OTOBÜS-dolmuş gibi toplu taşıma araçları DURAK yeride olan. SAHİLDE, Atatürk Bulvarında TURİSTİN GÖZ ÖNÜNDE yıllardır, ihmal edilen ÇAMUR Çukuru, YAYA bağlantı, engelli yolu taş kaplanarak, yayaların sıkıntı çekmeyeceği, amaca hizmet edecek hale getirilmiştir.

Vatandaşların TEŞEKKÜRÜ: Bize ricacı VATANDAŞLARIN Sesi; "AKIL eden, bu konuya ÖN AYAK olan, yapılmasını sağlayan, şu EKONOMİNİN ZOR günlerinde, KAYNAK yokluğu vs. mazeretlerine sığınmayarak düzenleyenlerden ALLAH RAZI OLSUN." demişlerdir, ilgililere ve sorumlulara iletmeyi, bizde VATANDAŞLIK BORCU bildik, İLETTİK ve bu borcumuzu İFA ettik.

1. GÜZEL HABER, yukardaki ÜST Geçit Düzenlemesiydi,
2. GÜZEL Haber ise; Eskiden Turizm ve İL Kültür Müdürlüğü olarak HİZMET veilen (Tarihi SARI Köşk ismiyle bilinen BİNA Restorasyonu HABERİ. Bu konuda güvenilr kaynakların verdiği bilgiye göre, ESKİ Kültür Müdürlüğü BİNASI, bu ŞUBAT 2019 ayı itibari ile Tekirdağ Büyükşehir BELEDİYESİNCE Açılacak RESTORASYON ihalesi ile BİNA Onarılıp yeni kuşakların kullanımına sunulacağı ifade edildi.

ANCAK; Süleymanpaşa BELEDİYESİ'nin ESKİ Belediye binası da, yer yer çatlamış durumda, bunun benzeri bir çok korunması ve kollanması gereken binalar mevcut. Tekirdağ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ sanırız bu konuda da, çalışmalar yapıyor, GENİŞ bir AÇIKLAMA ile KAMUOYU belki BİLGİLENDİRİLİR, bekleyelim SEÇİM üzeri görelim... VATANDAŞ MERAKI dikkate alınır mı?
EKSİKLİK HABERLERİNİN 1.'si: Yukarda 1. Güzel HABERİ verirken sözü edilen ÖZCAN AKÇA'nın karşısında SAHİL ile Yayaların ŞEHİR bağlantısını yapan ÜST geçit korkulukları, 3-4 yıl önce, CAM yerine kırılmaz MİKA ile yapılmış olmasına rağmen bazı kişi veya kişilerce kırılmıştı. BUNLARIN Halen düzeltilmediği görülürken, BELEDİYE ZABITA ve İlgililerinin RAHATÇA görebileceği yerlere bir kısım REKLAMCI veya REKLAMVERENLERCE yapıştırılan İLAN Benzeri şeyler mevcut... Ancak VERGİ vermeyen bu kimseleri (Kendilerince KURNAZ Vatandaşları) bulmak pek zor olmasa gerek, adres ve telefonları YAPIŞTIRDIKLARI İLANLAR üzerinde var.
2. EKSİKLİK HABERİMİZDE, Bu ÜST GEÇİTTE ve MERDİVENLERDE, Profesyonelce (Görsel) estetik ÇEVRE düzenlemesi yapılması..  yukardakileri tamamlayan bir çalışma olacaktır...
Bunların (İLANLARIN-Yazıların) hem ÇEVRE, hem görüntü kirliliği yapmaları ayrı bir konu. FAKAT GÖRÜNTÜ kirliliği ve ÇEVRE kirliliği bu ÜST geçit üzerinde ve takip eden Eski Kültür Müdürlüğü Binası yanından, İsmet İNÖNÜ Kapalıspor Salonu altına kadar olan mesafede mevcut.
-
YETERKİ bakınız, İlgili ve yetkililer kolayca göreceklerdir. Amirleri ve ilgili memurları bu pisliği ve başı boşluğu görmek isterlerse göreceklerdir de. Belki bir OKUL veya Sanatçı bir kaç kutu boya ya, burayı RESTORASYON ihalesi harici de, yapabilir. Önemli olan, NİYET, İyi niyet olursa İYİLİK, kötü NİYET ile yola çıkılırsa, şimdiki halinde aynı kalması daha HAYIRLI olur.