Kırklareli'de SARIKAMIŞ Şehitleri ANILDI ve Gençlere Çay İKRAM Edildi.!


Açıklama: Kırklareli Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile diğer kurum müdürleri ve vatandaşların katıldığı, Sarıkamış Harekatının 104. yılı kapsamında, Kırklareli’de yürüyüş düzenlendi... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-YEREL-Kültür-Tarih-Politika/TÜRKİYE
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2019
Geçerli Tarih: 19 Haziran 2019, 11:40
Site: Portakal Haber Ajansı
URL: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=9241


Kırklareli'de SARIKAMIŞ Şehitleri ANILDI
ve Gençlere Çay İKRAM Edildi.!
Kırklareli Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile diğer kurum müdürleri ve vatandaşların katıldığı, Sarıkamış Harekatının 104. yılı kapsamında, Kırklareli’de yürüyüş düzenlendi...
"Kesimoğlu, Sarıkamış Şehitleri’ni Andı" başlığıyla ETKİNLİK hakkındaki bülteni, KIRKLARELİ Belediyesinin ilgili birimi servis etti, bu bültene göre:
Sarıkamış Harekatının 104. yılı kapsamında, Kırklareli’de yürüyüş düzenlendi.
Kırklareli'de Atatürk Spor Salonu önünde toplananlar, "Sarıkamış" yazılı pankart ile yaklaşık 200 metre uzunluğunda Türk bayrağı taşıdı.
Şehitlik Anıtı'nda Kur'an-ı Kerim okunması ve şehit kabirlerinin ziyaret edilmesinin ardından, katılımcılara çorba ikram edildi.
Düzenlenen etkinliğe Kırklareli Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile diğer kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Kesimoğlu Sarıkamış Şehitlerini anarak "104 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak, şehit düşen binlerce Mehmetçik’imizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.
Mekanları cennet olsun’’
dedi.
Öte yandan da;  Mehmet Siyam Kesimoğlu; ‘Kartopu savaşı’ çağrısına katkı veren, "Gençlere Sıcak Çay İkramı Etti"
Kırklareli’nde kar yağışıyla birlikte kartopu oynamak isteyen gençler sosyal medya üzerinden ‘Kartopu savaşı’ çağrısı yaptı.
Çağrıya kulak veren yüzlerce genç bir araya gelerek kartopu savaşı yaptı. Bunu duyan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’da gençlerin bu çağrısına kulak vererek biraraya geldiği için memnuniyet duyarak, Gençlerin bulunduğu alana gitti.
Kartopu savaşının ardından üşüyen gençlere başkan Kesimoğlu, mobil ikram aracından çay ikramı yaptı.

“BEN DE EKİBİMİ ALIR GİDER, ONLARA SICAK ÇAY İKRAM EDERİM”
Bu etkinlik hakkında açıklamada bulunan Başkan Kesimoğlu, “Kırklareli’ne neden mutlu insanlar kenti diyoruz size bir örnekle vereyim. Gençlerimiz kartopu oynamak için sözleşirler, ben de ekibimi alır gider, onlara sıcak çay ikram ederim. Burası Mutlu İnsanlar Kenti Kırklareli. Burada genci yaşlısı hep birlikte özgürce yaşıyor ve mutluluğunu paylaşıyor” dedi.