Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

1999 Gölcük Depremi 20. Yılına GİRDİ.!

1999 Gölcük Depremi 20. Yılına GİRDİ.!

Tarih 21 Ağustos 2019, 01:17 Editör TekirdağPOSTASI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nin 20. Yılında düzenlediği etkinlik ile depremde hayatını kaybeden vatandaşları andığını vurgulayıp, yeni araçlarını tanıtırken, bazı kurum ve kuruluşlar ise, bu gösteride yer alırken, bazılarıı sade Mesajlarla bildiri-bültende anımsayabildi... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-TARİH-Kültür-Politika/TÜRKİYE

1999 Gölcük Depremi 20. Yılına GİRDİ.!
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nin 20. Yılında düzenlediği etkinlik ile depremde hayatını kaybeden vatandaşları andığını vurgulayıp, yeni araçlarını tanıtırken, bazı kurum ve kuruluşlar ise, bu gösteride yer alırken, bazılarıı sade Mesajlarla  bildiri-bültende anımsayabildi...
"Büyükşehir Belediyesi’nden Gölcük Depreminin Yıldönümünde Anma Etkinliği" başlığıyla kamuoyuna duyurulan etkinlik şöyle gerçekleşmiştir:
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nin 20. Yılında düzenlediği etkinlik ile depremde hayatını kaybeden vatandaşları andı.
Anma etkinliğinde ilk olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi binası önünden başlayan ve Cumhuriyet Meydanında son bulan araç korteji gerçekleşti. Kortejde, olası bir deprem anında yardım ile arama kurtarma çalışmalarında kullanılacak araçlar yer aldı. Etkinlik, kortejin ardından Sahil Dolgu Alanındaki kurumların araç ve ekipman sergileri ile devam etti.
17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi anma etkinliğinde Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Emin Pehlivan, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. (...)
İlgili HABERLER:
Öte Yandan, Süleymanpaşa BELEDİYESİ Başkanı Cüneyt YÜKSEL'de; "Yüksel: “Deprem gerçeğini unutmayalım” başlıklı bir Bültenle MESAJINI Kamuoyuna duyurmuştur:
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 17 Ağustos büyük Marmara depreminin 20. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınlandı. Başkan Yüksel mesajında, “Felaketin derin acılara dönüşmemesi için, karşı karşıya bulunduğumuz deprem gerçeğini unutmayalım,” dedi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşadığımız Marmara Depreminin bize, ülkemizin doğal afetler karşısında ne derece hazırlıksız olduğunu gösterdiğini ifade etti.
Bültenle İlgili Haberi:
"Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’in ‘17 Ağustos Depremi'ni Anma Günü’ Mesajı" başlığıyla NAMIK Kemal Üniversitesi REKTÖRLÜĞÜ'nden bir Mesaj yayımladı, işte O MESAJ:
"Üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen acıları hala taze olan 17 Ağustos depremi, ülkemiz için bir milat, bir dönüm noktasıdır. Elbette kayıpları unutulmayacaktır; ama hatırlattıkları ve öğrettikleri ile depremde yaşanan ölüm ve hasarların aslında bir doğa olayından çok, insan kaynaklı hatalardan, kusurlardan olduğunu bizlere göstermiştir. Geçen 20 yıl içerisinde ülkemiz depreme karşı alınan önlemler hususunda çok aşama kaydetmiştir. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi de bir eğitim ve öğretim kurumu olarak depreme karşı bilinçlendirme konusundaki sorumluluğunu yıl içerisinde gerçekleştirdiği etkinliklerle yerine getirmektedir. Ancak, Marmara gibi ülkemizin önemli fay hatlarının geçtiği bir bölgede yaşayan Tekirdağlılar olarak hepimiz deprem tehlikesini önemsemeli, yaptığımız binalarda tedbiri ihmal etmemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 17 Ağustos 1999 depreminde hayatlarını kaybedenleri bir kez daha rahmetle anıyor; geçtiğimiz hafta Denizli’de meydana gelen depremden zarar görenlere de geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör

Bu haber 231 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim-Bilim-Sağlık

KAPAKLI'dan, Birol DOĞRU'nun, HATIRLATTIKLARI!

KAPAKLI'dan, Birol DOĞRU'nun, HATIRLATTIKLARI! "birol doğru kapaklı sağlık" diye biten bazen günlük, bazen haftalık, çoğunlukla günlük ÖNEMLİ-Unutulmayacak günler...

TBMM'de, Dr. İLHAMİ Özcan AYGUN KENEVİR'e DİKKAT Çekti!

TBMM'de, Dr. İLHAMİ Özcan AYGUN KENEVİR'e DİKKAT Çekti! CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, İmar Yasası ve pek çok kanunda değişiklik yapan Torba Kanun Tekli...
KAYIP-Balon-FISILTI Üzerine.!31 Ocak 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi