Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

DÜNYA Çocuklarının 23 NİSAN Bayramını, KİMİ ÖZ'üyle, Kimi SÖZ'üyle KUTLADI.!

DÜNYA Çocuklarının 23 NİSAN Bayramını, KİMİ ÖZ'üyle, Kimi SÖZ'üyle KUTLADI.!

Tarih 23 Nisan 2019, 00:19 Editör TekirdağPOSTASI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla; Tekirdağ Valiliği yayımladığı bir mesajla KUTLAMA yapıp, bir de Proğramına DAVET yayımlayarak KUTLAMA Programını açıkladı, Diğer taraftan da; Asyaport Limanı çalışanlarının çocukları 27 Nisan Cumartesi günü limanda düzenlenecek çocuk şenliğinde buluşacaklar, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami ÖZCAN AYGUN 'da, Tüsiad ile NKÜ ve TTSO gibi STK'lar da, MESAJ Kutlamasını tercih ettiler... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YERELHabermerkezi-Kültür-POLİTİKA/Dünya

DÜNYA Çocuklarının 23 NİSAN Bayramını,
KİMİ ÖZ'üyle, Kimi SÖZ'üyle KUTLADI.!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla; Tekirdağ Valiliği yayımladığı bir mesajla KUTLAMA yapıp, bir de Proğramına DAVET yayımlayarak KUTLAMA Programını açıkladı, Diğer taraftan da; Asyaport Limanı çalışanlarının çocukları 27 Nisan Cumartesi günü limanda düzenlenecek çocuk şenliğinde buluşacaklar, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami ÖZCAN AYGUN 'da,  Tüsiad ile NKÜ ve TTSO gibi STK'lar da, MESAJ Kutlamasını tercih ettiler...
"23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI" başlığıyla Tekirdağ Valisi Aziz YILDIRIM'ın MEDYA'ya servis edilen Mesajı şöyledir:

"Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 99. yılını kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.
23 Nisan 1920 tarihinde açılan TBMM,  milli mücadelemizin zaferle sonuçlanmasının ve nihayetinde Cumhuriyetimizin ilan edilmesinin en önemli adımlardan biri olmuştur.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.
Sevgili Çocuklar;
Bu bayramın sizlere hediye edilmesi, aynı zamanda size görev ve sorumluluklar da yüklemiştir. Aziz ecdadımızın emanetlerini sahiplenmek, korumak, yüceltmek ve sizden sonraki nesillere daha mutlu,  müreffeh ve kalkınmış bir ülke olarak bırakmak, onu  “muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak”  azim ve kararlılığını göstereceğinizden asla şüphem yoktur. İnanıyorum ki, bunun için çok çalışıyorsunuz. Sizin başarılı çalışmalarınız, ülkemizin geleceğinde ve kalkınmasında en önemli etken olacaktır.
Sizler, gün gelecek ülkemizin sanatçıları, sporcuları, yöneticileri, iş adamları, bilim insanları, siyasetçileri vb. olacaksınız. Cumhuriyetimizi daha ilerilere taşımak, onu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için sizlere çok büyük görevler düşüyor.
Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en gelişmiş ve müreffeh ülkesi oluncaya kadar var gücünüzle çalışmalısınız. Çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmeli, okuyan, araştıran, sorgulayan, dünyayı dönüştürecek fikirler üretebilen, başkalarına saygılı bireyler olarak yetişmelisiniz.
Bizler de her zaman, iyi bir şekilde yetişmeniz için sizlere gerekli desteğin, alt yapının sağlanması konusunda büyük çaba içerisinde olacağız.
 Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş  Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, vatanımızın bekası için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Birinci Meclisimizin üyelerini rahmetle ve minnetle anıyoruz.
TBMM’nin açılışının 99. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sevgiyle selamlıyor, gözlerinden öpüyorum."
Öte yandan Tekirdağ Valiliği yayımladığı bir programla da, KUTLAMALARIN Organizasyonunu saat 09.oo'da Eski Tekirdağ VALİLİK Önünde yer alan ATATÜRK Anıtına ÇELENK Sunma TÖRENİ ile başlayarak, Sahil DOLGU Alanda kurulu, Açık HAVA Tiyatro alanında bir "ÇOCUK ŞENLİĞİ" ile devam eden bir programa davet E-posta ile MEDYA'ya ulaştırılmak suretiyle yayımlanmıştır...
Diğer tarafta da; "ASYAPORT ÇALIŞANLARININ ÇOCUKLARI ŞENLİKTE BULUŞUYOR -ASYAPORT’TAN 23 NİSAN ŞENLİĞİ" başlıklarıyla ASYAPort Liman AŞ. tarafından MEDYA'ya ulaşan açıklamadan da;
Asyaport Limanı çalışanlarının çocukları 27 Nisan Cumartesi günü limanda düzenlenecek çocuk şenliğinde bir araya geleceği bildirilmiştir...
ÇOCUKLAR ASYAPORT’TA BULUŞUYOR
Çocukları çok seven ve yönetim kurulu başkanı olduğu limana torununun ismini veren Asyaport Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde kutlamalarında limanda çocukları ağırlayacak. Tekirdağ Süleymanpaşa Barbaros mahallesinde olan dünyanın en büyük konteynır limanlarından biri olan Asyaport´ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çalışanların çocukları 27 Nisan Cumartesi günü saat 11:00 ile 16:00 saatleri arasında limanda düzenlenecek şenlikte gönüllerince eğlenecek.
ÇOCUKLAR EĞLENCEYE DOYACAK
Çocuklar müzik eşliğinde gönüllerince eğlenecek çocuklara köfte, sucuk, pamuk seker ve pop corn ikramı yapılarak hediyeler verilecek. Şenlikte palyaço, sihirbaz gösterileri sunulacak, ayrıca timsah, halat çekme, mandal yarışması, ip atlama oyunları oynanılacak.
Kaydırak, zıp zıp, engelli parkur ve tırmanma piramiti, trambolin, şut çekme, gladyatör(arena),top havuzu, rodeo, mini at yarışı, 4’lü karnaval çadırı oyun gruplarında çocuklar oynayabilecek. Bin adet baskılı balon dağıtılacak etkinlikte çocuklar oyun hamuru, lego, boyama kitapları boyayabilecek. 
"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun" başlığıyla Türkiye'nin ÖNDE gelen bir İŞVEREN STK'sı olan TÜSİAD'da Medya'ya ulaştırdığı 23 Nisan 2019 Tarih ve TS/Kİ-BÜL/19-28 numaralı BÜLTENİNDE şöyle demiştir: "Cumhuriyetimizi kuran Gazi Meclis, ülkemizin çağdaş uygarlık yolunun temellerini attı. Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarından itibaren toplumun her kesiminden gelen kişilerin en yüksek makamlara erişebilmesini sağlayan bir vatandaşlık anlayışı tesis edildi. Dönemin eğitim, sağlık, sanayi, tarım ve altyapı seferberliği Meclis’in desteğiyle başarıldı.
Bugün de TBMM milli birlik ve toplumsal çoğulculuğumuzun en üst düzey ifadesidir; kuruluşunun 99. yılında bu tarihsel mirasın bilincinde olarak 23 Nisan’ı gurur ve coşku ile kutluyoruz.
TBMM’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını ulusal egemenlik adına verdikleri eşsiz mücadeleden dolayı saygı ve minnetle anıyoruz. Çocuklarımız için ulusal egemenlik, özgürlük ve adalet anlayışını güçlendirerek ileriye taşımak bizim görevimiz. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim borcumuz var. Analitik ve disiplinler arası düşünebilen, yenilikçi, problem çözme yeteneği yüksek ve bitmeyen bir merak içinde sürekli araştıran çocuklar geleceğimizin ve toplumun yolunu aydınlatacaktır.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun."

Tekirdağ'ın TBMM'den SES vereni "EGEMENLİK SADECE MİLLETİNDİR" başlığıyla bir MESAJ gönderen Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhani ÖZCAN AYGUN olmuştur, işte O SES;
"Egemenliği Osmanlı Hanedanı’ndan alıp 99 yıl önce TBMM’ye yani millete veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’e giden yolun ilk taşlarını döşemiştir. Türkler için tarihin akışını değiştirirken, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözleriyle bu yetkinin paylaşılamayacağını ilan etmiştir.
Daima halkına ve milletine güvenmiş, Kurtuluş Savaşı’nın en çetin ve zor koşullarında dahi milletinden yani TBMM’den yetki almış, Meclis’i çalıştırmış olan Atatürk, hala bugünümüz ve yarımızdır.
Egemenliğin millete geçtiği günü çocuklarımıza adayan Atatürk, demokrasi ve Cumhuriyeti yeni nesillerle devam ettirmek istemiştir.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.
Egemenliğin sahibi olan milletimiz tek yürek ve tek birlik olarak kendi elindeki yetkiyi korumalıdır. Demokrasimizi, farklılıklarımızı zenginleştirip, birlik mayamızı güçlendirecek çoğulcu demokrasiye doğru evrimleştirmemiz gereken bu süreçte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her zamankinden daha büyük önem kazanmaktadır.
Atatürk ve Cumhuriyet’i kuran tüm kadroyu bir kez daha saygı ve özlemle anıyorum."


Dr. İlhami Özcan AYGUN
CHP Tekirdağ Milletvekili
Öte yandan da, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’in Yayımladığıİ ‘23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ Mesajı şöyledir:
"Milletimizin tüm dünyaya emsal olmuş bağımsızlık mücadelesinin, evrensel değer olan demokrasi ile taçlandırıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi; hem milli mücadeleyi yönetmesi, hem de modern Türkiye Cumhuriyeti devletini kurarak milletimizi muasır medeniyet seviyesine ulaştırma noktasında dünyada birçok ilki gerçekleştiren meclis olması özelliği ile yüce milletimizin kalbinin attığı yerdir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin taşıdığı bu anlam ve önemi, yani Milli Egemenliğin ne anlama geldiği ve hangi zor koşullarda kazanıldığının gelecek nesiller tarafından daima hatırlanması için kuruluş günü olan 23 Nisan tarihini çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Bizlere de içte ve dışta devam eden her türlü ihanet girişimlerine karşı, tıpkı Kurtuluş Savaşındaki gibi egemenliğimizin değerini milli iradeye sahip çıkarak koruyup kollamak düşüyor.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin ve sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, vatanına sahip çıkan ve milletine değer katan herkesi selamlıyorum."

Diğer yanda ise; Tekirdağ'da ve Merkez Süleymanpaşa İlçesinde, YERELve Faaliyette olan bir STK'mu Tekirdağ Ticaret ve Sanayii ODASI'ın Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay'da, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yılı Kutlu Olsun” başlığı ile YEREL MEDYA'ya gönderdiği MESAJ yüklü Bültende aşağıdakileri ifade etmiştir:
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Günay, “İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin; milli birliğin, milli mutabakatın, milli egemenliğin en somut tecellisi olduğu, Türk Milletimizin tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı olan, devletimizin temellerinin atıldığı, milli kurtuluş savaşımızın Büyük Millet Meclisi tarafından yürütülmeye başladığı günün 99. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık teminatının çocuklar olduğunu her fırsatta dile getiren Ulu Önder Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı böylesine önemli bir günü sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan etmesi, geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımıza duyduğu sevgi ve güvenin bir göstergesidir. Bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği gün, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğin garantisi çocuklarımız için bir şenlik olan 23 Nisan’ı Yüce Türk Milletine hediye eden Ulu Önder Atatürk’e, silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimiz ile gazilerimize şükran ve minnet duygularımızı bir kez daha yineliyor 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın milletimize kutlu olmasını diliyorum.”
dedi.

Bu haber 371 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

UKRAYNA Heyeti, Tekirdağı BEĞENDİ!

UKRAYNA Heyeti, Tekirdağı BEĞENDİ! ÜLKE ve bölgelerinin yatırım imkânlarını tanıtmak, ikili iş birliği fırsatlarını yerinde görüp incelemek amacıyla U...

Yunanistan'da Orestiada Belediyesi, YEREL Parade Karnavalı DÜZENLİYOR.!

Yunanistan'da Orestiada Belediyesi, YEREL Parade Karnavalı DÜZENLİYOR.! Türkçe'de "Kumçiftliği"de, denilen, Yunanistan'ın Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi'nde bulunan bir şehi...
KAYIP-Balon-FISILTI Üzerine.!31 Ocak 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi