Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü  Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. Yıl Dönümü KUTLANIYOR.!

Tekirdağ'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. Yıl Dönümü KUTLANIYOR.!

Tarih 17 Mart 2019, 21:06 Editör TekirdağPOSTASI

17 ve 18 MART Günleride başlatılan kutlamalar için; Tekirdağ Valiliği de, bir kutlama programı yayımlamıştır... Pha/S.paşa-Tekirdağ/YEREL-Habermerkezi-Tarih-Kültür-Politika/TÜRKİYE

Tekirdağ'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü
ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104.
Yıl Dönümü KUTLANIYOR.!
17 ve 18 MART Günleride başlatılan kutlamalar için; Tekirdağ Valiliği de,"18 Mart Şehitleri Anma Günü" ve Çanakkale Deniz Zaferi"nin 104. yıl dönümü için bir MESAJ ile kutlama programı yayımlamıştır.

Dünya harp tarihine geçen "18 Mart Şehitleri Anma Günü  Çanakkale Deniz Zaferi"nin 104. yıl dönümü ve bu yıl Milli Mücadele'nin başlamasının 100. yılı dolayısıyla "Bir Duruştur Çanakkale" teması ve sosyal medyada #diriliştenkurtuluşa etiketiyle TÜM YURTTA Törenlerle kutlanacağı öğrenilmiştir...

Tekirdağ Valiliği de, bir kutlama programına göre; 18 MART Pazartesi günü, YAHYA Kemal BETAYLI Kültür Merkezinde, Saat 20.00'de Bursa DEVLET Tiyatrosunun bir OYUNU, "Bir İnce Sızı NİSAN 1915" var, aynı gün program, Saat 09.oo'da Şehitler ABİDESİN'de ÇELENK Sunma TÖREN ile başlayacak olup, daha sonra YAHYA Kemal BETAYLI Kültür Merkezinde, Saat 10.30'da "18 MART Şehitleri ANMA Programı devam edecektir...
Tekirdağ VALİSİ Aziz YILDIRIM'ın yayınladığı "18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI"  başlıklı yazısı aşağıdadır:
"Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyada eşi?
En kesif orduların yükleniyor dördü beşi,
Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya
Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.

Çanakkale zaferi, milletimizin tarih boyunca kazandığı en önemli zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir. Fedakârlığın doruk noktasına ulaştığı bir var olma ve yok olma mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.
Aziz milletimizin yüksek irade ve sarsılmaz inancıyla kazandığı Çanakkale zaferi, hem milli tarihimizi, hem de dünya tarihini adeta yeniden şekillendirmiştir.
Çanakkale zaferi, tarihte eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden önemli bir adımdır. Bu bakımdan Çanakkale, aziz milletimiz için olduğu kadar, bağımsızlık mücadelesi veren bütün milletler ve insanlık alemi için de bir kurtuluş rehberi olmuştur.
Çanakkale Muharebeleri sırasında, ecdadımızın düşman kuvvetlere ve savaş esirlerine gösterdiği insanlık ve medeniyet Anzak ve Fransız askerlerin hatıratlarında yer bularak bu savaşın tarihte “Centilmenler Savaşı” olarak anılmasına sebep olmuştur. Ecdadımız, gösterdiği bu alicenaplıkla “medeniyet” konusunda tüm dünyaya örnek olmuştur.
İstiklal Şairimiz Akif'in ifadesiyle; “Eski Dünyâ, Yeni Dünyâ, bütün         akvâm-ı beşer,” karşımızda durarak yaptıkları saldırılara, iman dolu göğsünü siper edip aziz canlarını feda ederek cevap veren ecdadımız, o gün attığı birlik ve beraberlik temeliyle bizlere ölümsüz bir eser bırakmışlardır.
Bizler millet olma bilinciyle, en güç koşullarda bile “Çanakkale Geçilmez” dedirten sağlam bir bilinç ve ruhun mirasçılarıyız. Bize bırakılan bu mirasa sahip çıkarak, geleceğimize daha emin adımlarla yürüyecek, millet olma şuurumuzu her daim canlı tutacak ve yücelteceğiz.
Bu vesileyle 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıl dönümünü ve Şehitlerimizi Anma Günü'nü kutluyorum.  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu aziz vatan ve kutsal değerlerimiz uğrunda canını feda ederek bu toprakları bizlere vatan yapan kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber,
Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber."


İlgili HABERLER:
BAK1: http://www.tekirdag.gov.tr/18-mart-canakkale-zaferi-bir-durustur-canakkale
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir ALBAYRAK'ta bir Mesaj yayımlamıştır..
Bak2: http://www.tekirdag.bel.tr/haber/26105#haber
Öte yandan da; TTSO Başkanı Cengiz Günay, “Çanakkale Zaferi, Bağımsızlık İçin Canlarını Verenlerin İmzasıdır” diyen bir MESAJ yayımlamıştır işte O MESAJ:
Günay mesajında; “Çanakkale Zaferi, bir atan kalplerin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır. Bu zafer, bağımsızlığı için canlarını verenlerin imzasıdır. Tarihte eşine az rastlanan bu kahramanlık destanı, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. Bugün, Türk milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir dönemi simgeleyen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’dür.
Bu toprakların değerini yazanlar, en ağır koşullarda sevdiklerini ve vatanını korumak için insanüstü mücadele verenler, birilerinin boyunduruğu altında yaşamaktansa ölmeyi tercih edenler, dünyaya bu milletin hür ve bağımsız yaşamaktan başka bir yolu asla kabul etmeyeceğini haykıranlardır. Kardeşliğimizi, beraberliğimizi bozmaya yeltenenler, topraklarımıza göz dikenler en ağır ve en anlamlı cevabını yine bu milletin birbirine kenetlenmiş yüreklerinden almıştır. Bu duygularla, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Türk milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”
diyerek sözlerini tamamladı...

Bu haber 324 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Türkiye

İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetimi Projesinin Üçüncü Bileşeni Başladı

İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetimi Projesinin Üçüncü Bileşeni Başladı AB-Türkiye Projesinin üçüncü bileşeni 25.11.2019 tarinde başlayan ve aynı günki Biültene göre; İç güvenlik sektörün...

Tekirdağ'da TTSO Çatısı Altında Unlu Mamuller Sektörü, İstişare ZİYARETİYLE Biraraya Geldi.!

Tekirdağ'da TTSO Çatısı Altında Unlu Mamuller Sektörü, İstişare ZİYARETİYLE Biraraya Geldi.! Tekirdağ TSO Ev Sahipliğinde Bir Araya gelen, Unlu Mamuller Sektöründe faaliyet gösteren işletme sahipleri istişare...
Bir ASLAN, TİLKİ ve EŞEK Hikayesi! (Çakallar Görünürde Değil.!)22 Kasım 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi