Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

EDİRNE'de CHP'nin Başarısız Görülen Tek Belediye Başkanı ENİS İŞBİLEN..!

EDİRNE'de CHP'nin Başarısız Görülen Tek Belediye Başkanı ENİS İŞBİLEN..!

Tarih 07 Şubat 2019, 21:09 Editör Önemli-H-ve-YOR

www.devriyehaber.blogspot.com internet sitesinde; "Edremit belediye başkanı Kamil Saka'dan kesinleşmeyen duyumlara göre DSP ye geçip oradan aday olacakları söylentisi FISILTI baskılı (BALON haber olabilir), İzmir büyük şehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'nda da, bu dışlanmadan nasibini aldı" şeklinde bir haber verilmiştir... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-Yerel-Politika/Türkiye

EDİRNE'de CHP'nin Başarısız Görülen
Tek Belediye Başkanı ENİS İŞBİLEN..!
www.devriyehaber.blogspot.com internet sitesinde; "Edremit belediye başkanı Kamil Saka'dan kesinleşmeyen duyumlara göre DSP ye geçip oradan aday olacakları söylentisi FISILTI baskılı (BALON haber olabilir), İzmir büyük şehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'nda da, bu dışlanmadan nasibini aldı" şeklinde bir haber verilmiştir...

Haber ayrıntısı aşağıdadır:
"Edremit belediye başkanı Kamil Saka henüz bir açıklamada bulunmadı aldığımız duyumlara göre DSP ye geçip oradan aday olacakmış İzmir büyük şehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'da bu dışlanmadan nasibini aldı Kısacası CHP demokratik davranmıyor birileri bir oyun oynuyor amma bu oyun çok tehlikeli bir oyun CHP nin kalesi olan ege ve Trakya'da kaybederse CHP.nin sonu olur."
Öte yandan: KIRKLARELİ Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu evvelki gün tepkisini bir açıklama ile dile getirdi; başlığında değindiği gibi; "KESİMOĞLU ‘’CHP GENEL MERKEZİ KARARINI GÖZDEN GEÇİRMELİDİR’’ dedi, İşte o Açıklama:
Atatürk Evi’nin önünde kendisini bekleyen binlerce vatandaşa hitap eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, toplanan binlerce imzaya ve CHP Kırklareli İl Başkanlığı’nın görüşlerine rağmen kendisini Kırklareli Belediye Başkan Adayı olarak göstermeyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin, Kırklarelili vatandaşların iradesini ipotek altına almaya çalıştığını söyledi. 
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Atatürk Evi önünde binlerce kişiye hitap etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından yeniden aday gösterilmeyen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, verilen kararın yeniden gözden geçirilmesi hususunda CHP Genel Merkezi’ni göreve davet etti.  
Yayla Mahallesi’nde bulunan Atatürk Evi önünde kurulan platformda kendisini desteklemeye gelen vatandaşlara hitap eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Genel Merkezi tarafından verilen kararı eleştirdi. Hiçbir gücün Kırklareli Halkının iradesine ipotek koyamayacağını ifade eden Başkan Kesimoğlu “Sizi asla yarı yolda bırakmam, sizleri asla ve asla terk etmem. Benim size sözüm olsun” dedi.
Başkan Kesimoğlu’nun konuşması sık sık “Halkın Umudu Kesimoğlu” sloganlarıyla kesildi. 
Kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa hitap eden Başkan Kesimoğlu “Demokrasilerde en büyük güç halkın gücüdür. Yani sizsiniz. Ben hayatımın hiçbir aşamasında eğilmedim. Diklenmeden dik durdum. Sadece ve sadece halkımın karşısında halkın gücünün karşısında yani sizin karşınızda bugün bir kez daha saygıyla eğiliyorum. Sizin sevginize ilginize layık olabilmek yüreğinize girebilmek bence dünyanın en güzel şeyi keşke bugün bu güzel tabloyu bu olumsuzlukları önümüze koyanlarda görseler buralardan yükselen bu sessiz çığlığı oralardan dinleyebilseler. Değerli hemşehrilerim, sevgili yol arkadaşlarım; Mustafa Kemal Atatürk 1926 yılında İstanbul’da ilk heykelinin konulmasını önerdiği yer saray burnu, ama üç maddelik bir gerekçesi var. Bir; sırtım saraya dönecek, iki; ayaklarım Avrupa’ya basacak, üç; yüzüm Anadolu’ya bakacak. Ve ben bugün ve her gün sizleri saray burnundaki Atatürk heykeli gibi görüyorum. Mustafa Kemal’in aydınlık yüzlü insanları olarak görüyorum. Buradan yükselecek o umut o aydınlık o ışık geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bu güzel ülkemin bütün illerine ulaşacak. Kırklareli’den Artvin’e, Trabzon’dan Adana’ya. Türkiye Kırklareli’den umut bekliyor, Işık bekliyor. Sevgili Hemşehrilerim, 5 yıldır size gururla hizmet ediyorum ve hizmet etmeye devam etmek istiyorum. Bu irademi 4 ay önce Genel Merkez yöneticilerimize bildirdim. Ama dört aydan bu yana gelinen nokta itibariyle yaşanan sıkıntıların, eziyetlerin ne olduğunu hepimiz gördük. Bunu ben hak etmiyorum hele hele Kırklareli halkı olarak sizler hiç hak etmiyorsunuz. Ben sizin temsilcinizim, sizin sesinizim, sizin gözünüzüm. Onun için Genel Merkezimizin aldığı bu kararı içime sindiremiyorum. Çünkü ben yaşantımın her döneminde “Demokrasi”dedim, “Hak” dedim, “Hukuk” dedim “Adalet” dedim. Geçmişimde pişmanlık duyabileceğim hiçbir yanlışım yok. Alnım bulutlarda, bu irademi ortaya koyarken her zaman olduğu gibi gücümü sizlerden aldım. Göreve geldiğim günden bugüne kadar periyodik olarak kendimi otokontrol ile denetledim. Anket firmaları ile ilgili çalışmalar yaptırdım. Kırklareli halkı beni nasıl görüyor diye anlamak istedim. 
2014 yılında Sayın Genel Başkanımız bana bu görevi verdiğinde Milletvekilliğini bıraktım, geldim aday oldum. Sizler bana bu görevi verdiniz. Ben 5 yıl sonra ilk kez bu konuyla ilgili Sayın Genel Başkanımız ile görüştüm. Anketleri gösterdim, anketler %70. Şehrimizde görev yapan sivil toplum örgütlerimizin tamamına yakını bu iradelerini beyan ettiler, imzalarıyla ortaya koydular. Ben Milletvekilliğimde partimde yapılan ön seçimlerde birinci sıradan çıktım. Bunda da ön seçim istedim. Benden başka isteyen yoktu. Ben demokratım, ben demokrasiye inanmış bir insanım. Eğilim yoklaması yapılsın istedim. “Ev ev, kapı kapı gezin çıkacak iradeye saygım var” dedim. “Eğer beni de aday yapmayacaksanız, söyleyin. Benim onurumla oynamayın. Kırklareli halkının iradesine ipotek koymayın”
 dedim. 
Bugün bu noktaya geldik. Bir gerçeğin altını çizmek istiyorum. Mesele; Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun yeniden Kırklareli Belediye Başkanı olup, olmaması meselesi değil.
 Ben kendimi aşmış bir insanım. Bir dönem daha Belediye Başkanı olsam boyum 1 karış uzamayacak. Elbette onurlu ve gururlu bir görev. Asalet içerisinde bu sorumluluğu yerine getireceğim ama bu konuyla ilgili Kırklareli örgütümüzün yazılı beyanları, sözlü, şifahi ifadeleri görmezden gelindi. O partinin örgütüdür. O örgütün dileğini, temennisini siz nasıl görmezden gelebilirsiniz? En çok üzüldüğüm nokta, Kırklareli halkı işte burada “Kesimoğlu” diyor. Siz bu yanlış değerlendirmenizde Kırklareli halkının iradesine ipotek koydunuz, işte buna isyanım. Bunu kabul etmiyorum. Sevgili arkadaşlarım, ben bu kente sizin ilginiz ve desteğinizle 5 yıl hizmet ettim. Her zaman söyledim, ben göründüğüm kadar bir adamım. Mevlana ne demiş; “Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol”

Hayatımın hiçbir döneminde aklımda hinlik olmadı. Ben taktik, maktik bilmem. Ben düz adamım, adam gibi adamım. 
5 yıldır şeffaf bir anlayışla hizmet etmeye çalıştım. Yaptığım her işin hesabını verdim. Halk toplantıları yaptım. Bütün siyasi partilere ve STK’lara çağrı gönderdim. “Gelin, bugüne kadar yaptığımız hizmetleri değerlendirelim. Kırklareli üzerine bir sözünüz var ise gelin konuşalım” dedim. Benimle ilgili karalamalar, iftiralar, yabancı olduğum falan hepsini bir kenara bırakıyorum. Kapalı kapılar ardında dedikodu yaparak siyaset yapılmaz. Bir sözü olan, gelecek burada soracak, burada. Halk toplantılarında sizlerden aldığım güçle cesurca durdum. Görev sürem boyunca ayrımcılık yapmadım. Hak, hukuk, adalet gözettim. Herkesi eşit bir şekilde kucakladım, kimseyi ötekileştirmedim. “Kırklareli’de doğanlar ve Kırklareli’de doyanlar” dedim. Kırklarelili olmak için, burada doğma şartımız yok. Dışarıdan gelen ve Kırklareli’de ki insanlara ekmek veren yabancı kardeşlerimiz var. Bunların hepsini saygıyla kucakladık. 
20 yıldan bu yana suyumuz problemliydi. Artık suyumuz hijyenik koşulları karşılayan ölçüde, içerisinde mangan yok. Bu sorunu çözdük. Trakya’da ilk ve tek belediyeyiz. Ürettiğimiz çöpten enerji yaratıyoruz. Her geçen gün araç sayısı artıyor. Otopark ihtiyacımız kaçınılmazdı. Tüm kısıtlı imkanlar ve engellemelere rağmen otoparkımızı yaptık. Önümüzdeki ay açacağız. Sadece otoparkı değil, kapalı pazarımızın da açılışını gerçekleştireceğiz. Kırklareli; Avrupa topraklarında yer alan özgür ve çağdaş bir kenttir. Sokak aralarında esnaflarımızın tezgahını açarak, ürünlerini sattığı bir Pazar Kırklareli’ye yakışmazdı. İmkansızlıklara rağmen kapalı Pazar yerini de açacağız. Sizler; Aracınızı kapalı otoparka bırakacaksınız, açık otoparka bırakacaksınız. Elinizde Pazar arabanız, rahat bir şekilde domates caddesinde, biber sokağında ürününü satan esnaf kardeşlerimizden ihtiyaçlarınızı gidereceksiniz. Geldiğimiz günden bu yana özellikle sosyal ve kültürel alanda çok ciddi atılımlar yaptık. Trakya’nın kültür başkenti olduk. Trakya Cam İşçisi, emekçi kardeşlerimi gönülden kutluyorum. Şükranlarımı sunuyorum, onların yaşadıkları o haksızlıkta yürek yüreğe idik. Yolunuz açık, aydınlık olsun. Hizmet binamız olacak dedik. Rektörlük binasının arazisi Belediye’ye ait. Bina Kültür Bakanlığı’nın ama rektörlük kullanıyor. Elbette Üniversite, bizim üniversitemiz. Ancak kampüsün içerisinde rektörlük binası yapıldı. Onun bize verilmesi lazım, onu da halettik. Ama görülmeyen bir el araya girdi ve alamadık. Yoksa onun girişinde kocaman “Türkiye Cumhuriyeti Kırklareli Belediye Başkanlığı” yazacaktı. Kararlılığımız devam ediyor, yargıya taşıdık ve sonuna kadar takipçisi olacağız. O tabela mutlaka oraya asılacak. Yollar, meydanlar ve parklar yaptık. Önemsediğim konulardan bir tanesi; Gar alanı ve gar binası. Gözümüzün önünde bir tarih yok oluyor. Biliyorsunuz ki kiralamayla ilgili ihaleye çıkıldığında gar binası önünde basın toplantısı yaptık. Buranın mülkiyet hakkı Devlet Demir Yolları’nın olabilir ama buranın kullanım hakkı Kırklareli halkınındır. İhale iptal edilmezse açlık oracına yatacağız dedik. İhale iptal edildi, bize verileceği söylendi ama gene bir takım eller araya girdi ve aramadık. Haklı mücadelemiz devam edecek. (...)

Bu haber 422 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Türkiye

Kangren Olan ERGENE Sorununu; TARIM BAKANI Bekir Pakdemirli mi? Çözecek.!

Kangren Olan ERGENE Sorununu; TARIM BAKANI Bekir Pakdemirli mi? Çözecek.! CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde Ergene Neh...

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, KÖSEİLYAS ve Yeniköy Mahallelerinde, FİDAN Dikti.!

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, KÖSEİLYAS ve Yeniköy Mahallelerinde, FİDAN Dikti.! Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 11 Kasım'da 81 ilde 11 Milyon Fidan projesine Tekirdağ Namık Kem...
ATATÜRK DİN DÜŞMANI DEĞİL, GERÇEK BİR MÜSLÜMANDI12 Kasım 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi