Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

CHP Tekirdağ Milletvekili İLHAMİ Özcan AYGUN, Bütçe GÖRÜŞMELERİNDE; HALK Ekonomisine Dikkat ÇEKTİ!

CHP Tekirdağ Milletvekili İLHAMİ Özcan AYGUN, Bütçe GÖRÜŞMELERİNDE; HALK Ekonomisine Dikkat ÇEKTİ!

Tarih 25 Aralık 2018, 00:54 Editör ANKARA TBMM Hab

TBMM Genel Kurulu’nda Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesi görüşülürken,CHP Grubu adına tarım bütçesinde son konuşmayı yapanken, mizah dolu eleştirisi toplantıyı hareketlendirip, canlandırdı, bunu YAYGIN Medya KORKUSUZ Gazetesi MANŞETİNE alarak değerlendirdi... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-YEREL-Ekonomi-POLİTİKA/TÜRKİYE

CHP Tekirdağ Milletvekili İLHAMİ Özcan AYGUN,
Bütçe GÖRÜŞMELERİNDE;
HALK Ekonomisine Dikkat ÇEKTİ!
TBMM Genel Kurulu’nda Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesi görüşülürken,CHP Grubu adına tarım bütçesinde son konuşmayı yapanken, mizah dolu eleştirisi toplantıyı hareketlendirip, canlandırdı, bunu YAYGIN Medya KORKUSUZ Gazetesi MANŞETİNE alarak değerlendirdi... 
"CHP’Lİ DR AYGUN’DAN EJDER MEVYELİ ELEŞTİRİ" başlığıyla MEDYA'ya servis edilen Bültene göre:
CHP Tekirdağ Milletvekili Aygun, ejder meyveli eleştirisiyle tarım bütçesine damgasını vurdu
 “Sizler piyasada bulunmayan ejder meyvesini yerken, beyaz çay içerken, Türk çiftçisine Türk kahvesini çok görüyorsunuz”
“Çiftçimiz ejder meyvesi kokteyli değil sadece şeker pancarından üretilmiş doğal şekerli lokum eşliğinde Türk kahvesi içmek istiyor”
“1 kilo buğday satan çiftçimiz, 1 kahve fincanı içemiyor!”
diyerek VATANDAŞ-Halk BÜTÇESİNİ örnek gösterdi... İşte BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNİ hareketlendirip daha güncel ve CANLI kılan, O Bülten aşağıda dikkatinize sunulmuştur:

TBMM Genel Kurulu’nda dün görüşülen Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesi, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un mizahlı eleştirisi ile renklendi.
Aygun, 1 kahve fincanı, bir kilo buğday torbası, ejder meyvesi ve tren kazasına ilişkin resimlerle kürsüye çıktı. 30 Ağustos’ta Saray’daki resepsiyonda verilen ejder meyveli kokteyle gönderme yapan Aygun, “Sizler piyasada bulunmayan ejder meyvesini yerken, beyaz çay içerken Türk çiftçisine de Türk kahvesini çok görüyorsunuz. Onlar sadece hasat sonrasında şeker pancarından yapılmış doğal şekerli Türk lokumuyla birlikte Türk kahvesi içmek istiyorlar” dedi.
Aygun, daha sonra AK Parti sıralarına giderek, elindeki ejder meyvesini bıraktı. AK Partili vekiller, ejder meyvesini elden ele dolaştırarak, inceledi.
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP Grubu adına tarım bütçesinde son konuşmayı yapan isim oldu. Kahve fincanı, 1 kilo buğday, tren kazasına ilişkin resimler ve ejder meyvesi ile kürsüye çıkan Aygun, TBMM Başkanvekili Mithat Sancar'ın “Kürsüde uzun kalacak gibi görünüyorsunuz” sözleri merak uyandırdı.
Aygun, çiftçilerin geçen yıla göre yüzde 50 fakirleştiğini belirtirken, elindeki 1 kilo buğday torbasını ve Türk kahve fincanını göstererek, “Çiftçimiz ektiğinin karşılığını alamıyor. 1 kilo buğday sattığı zaman 1 kahve fincanı içemiyor. 1 fincan kahve içmesi için en az 5 kilo veya 10 kilo satması gerekiyor” dedi.
Türk kültüründe ekmeğin bereket anlamına geldiğini, hiçbir kültürde Türkiye’deki kadar ekmek ve buğdayla ilgili atasözü olmadığını belirten Aygun, “Toprağı işleyen ekmeği dişler derler. Ama çiftçimiz ekmeği de dişleyemez hale gelmiştir” diye konuştu.
Çiftçinin kara gün dostu olan Toprak Mahsuller Ofisi’nin ayçiçeği, mısır, buğday ithal eden kuruma dönüştüğünü kaydeden Aygun, Toprak Mahsulleri Ofisi’ndeki “Kara gün dostudur” yazısının da silindiğini resimlerle gösterdi. Aygun, Suriyelilerle birlikte Türkiye’nin nüfusunun 85 milyona dayandığını belirterek, “Nüfusumuz 2002 yılına göre yüzde 31 artmış ama buğday ekim alanlarımız yüzde 18 azalmıştır. Nasıl karnımızı doyuracağız?  Maalesef Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinde buğday projeksiyonunu göremedim” dedi.
-Ejder tezahüratı
Aygun, milletvekili sıralarından yükselen “ejder, ejder” temposu altında konuşmasını yaptı.
Aygun, “Sizler piyasada bulunmayan ejder meyvesini yerken, beyaz çay içerken Türk çiftçisine Türk kahvesini çok görüyorsunuz. Onlar sadece hasat döneminde şeker pancarından elde edilmiş doğal şekerli Türk lokumuyla birlikte Türk kahvesi içmek istiyor” dedi. Bu sözler, muhalefet sıralarından gelen alkışlarla desteklendi.
-
Aygun, daha sonra ejder meyvesini AK Parti sıralarına bıraktı. AK Partili vekiller,  merak duygusu ile meyveyi elden ele incelediler.
PHA'nın NOTU: Değerli Tekirdağ MİLLETVEKİLİMİZİN Yüksek Ziraat Mühendisi olduğunu biliyoruz, fakat; gelen bültenlerde, DR. (Akademik Ünvanı) kullanılmaktadır, Dr. Okan GAYTANCIOĞLU ile aynı OKUL'dan mezun oduklarını TRAKYA KAMUOYU az çok biliyor. FAKAT; bilinmeyen TBMM çalışmalarından fırsat bulup, bu tür AKADEMİK çalışmalara girmişse ve bu ünvan o nedenle verilmişse, AÇIKLANMALI ve KAMUOYU bilgilendirilmelidir. Aksi takdirde, vatandaş APO'ya bile SAYIN diyor, ne olmuş "DR. AYGUN" dersek, diyenlere sadece "ETİK" yani AHLAKİ olmaz derim. Sen bir başkasının DİPLOMASINI TARTIŞIRKEN, bir AKADEMİK ÜNVAN haksız-yersiz kullanılıyorsa, Bu TRAKYALI Milletvekilimize ve bize YAKIŞMAZ...

Bu haber 258 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

Tekirdağ B.şehir Belediyesinin Hayvancılık Alanındaki PROJELERİ Sürüyor.!

Tekirdağ B.şehir Belediyesinin Hayvancılık Alanındaki PROJELERİ Sürüyor.! Tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’deki diğer büyükşehir belediyeler tarafından örnek alınan proje ve hizmetlere...

TEK Trakya İLLERİNDE; 2019 Ocak – Mart Dönemi,TÜİK'e göre; Yapı Kullanma İzin İstatistikleri Nasıldır?

TEK Trakya İLLERİNDE; 2019 Ocak – Mart Dönemi,TÜİK'e göre; Yapı Kullanma İzin İstatistikleri Nasıldır? TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğünün 21.05.2019 tarihili (ÖBS) Özel Bilgilendirme Sistemi'ne göre; Türkiye'de, ya...
Tekirdağ POSTASI'nın 112. Sayı ve 113 sayısı BİRLİKTE Elinizde.!15 Mayıs 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi