Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Atatürk yaşasaydı İsrail doğmazdı!

Atatürk yaşasaydı İsrail doğmazdı!

Tarih 26 Kasım 2018, 01:54 Editör Seçme Yazarlar

Yeni Mesaj YAZARI Yusuf KARACA'nın "KİTABIN Ortasından" köşesinde; 06.11.2018 tarihli "Atatürk yaşasaydı İsrail doğmazdı!" başlıklı yazısından anlaşılan; "belki zamanında dikkat edilseydi, önlem almak daha iyi olur ve şimdi, kafalarda SORU işareti olarak duran bazı POLİTİK bakış açıları ve tartışmalar NETLEŞİRDİ" şeklinde, YORUMUNUN güncel olması itibariyle, diğer ilgili yazılarıyla birlikte, görüşünüze sunduk... Pha/S.paşa-TEKŞRDAĞ/Habermerkezi-Yorum-YAŞAM-Türkiye-Politika/Dünya

Yeni Mesaj YAZARI Yusuf KARACA'nın "KİTABIN Ortasından" köşesinde; 06.11.2018 tarihli "Atatürk yaşasaydı İsrail doğmazdı!" başlıklı yazısından anlaşılan; "belki zamanında dikkat edilseydi, önlem almak daha iyi olur ve şimdi, kafalarda SORU işareti olarak duran bazı POLİTİK bakış açıları ve tartışmalar NETLEŞİRDİ" şeklinde, YORUMUNUN güncel olması itibariyle, diğer ilgili yazılarıyla birlikte, görüşünüze sunduk...
Atatürk yaşasaydı İsrail doğmazdı!
"Atatürk'ü zehirleyerek şehit ettiler" başlıklı yazımdan sonra, sosyal medya üzerinde bazı yorumcular beni "İnönü" düşmanlığı yapmakla suçladılar.  Oysa yazımın daha başında ifade ettim, "bir İnönü tartışması başlatma niyetim yok" diye. "İnönü'nün her insan gibi yanlışları, eksikleri vardır ama değil mi ki, Atatürk'ün silah arkadaşıydı, sessiz kalıp, terbiyeli takınmak gerekir" diye belirtmiştim. Yine aynı kanaatteyim.

Atatürk'ün vasiyetini dinleyerek, Türkiye'yi 2. Dünya savaşına sokmamayı başarması dahi, İsmet Paşa'ya saygı duymak için yeter, artar bile.

 İnönü'nün, Atatürk gibi bir insanın cenazesine katılmadığını söylemek, neden  "İnönü düşmanlığı" olsun.  "Atatürk" dediğimizde karşımıza "din" ile çıkanlara veya "din" dediğimizde karşımıza "Atatürk" ile çıkanları görmüştük, "Atatürk dediğimizde "İnönü" diye çıkanları ilk defa görüyoruz.
Olsun ama bekleriz!
Bu arkadaşlar İnönücü mü, Atatürkçü mü anlarız o zaman.
Atatürk üzerinden İnönü'yü mü koruyorlar, yoksa İnönü üzerinden Atatürk'ü mü, görürüz o vakit. Atatürk'ü korumada, İnönü'ye ihtiyaç yok. Atatürk'ün zaten, korunmaya ihtiyacı yok. 
Atatürk'e "kinin" vererek zehirleyen o günkü düşmanların yerini bugün, nesillere Atatürk konusunda "kin"vererek zehirleyen düşmanlar almış. Atatürk açısından değişen bir şey yok.

"Atatürk içkiden öldü!"  iftirasına karşı, ne önlem alındı mesela. Atatürk'ten sonra gelen bütün hükümetlere sormak lazım, Cumhuriyetin kurucusu, bu ülkenin kurtarıcısı hakkında, bu gibi iftiralar atılırken, neden sessiz kalındı.
"İçkiden ölen Atatürk!" nasıl oluyor da, iki kesimi birden memnun ediyor. Bu hangi projenin sonucuydu? Cumhuriyet ile saltanatı çatıştırıp, halkı bu çatışmanın arkasına dizenler, cephede yenemedikleri bir lideri ve halkı, kendi içinden yeneceklerini hesapladılar.
Atatürk'ün "ayyaş" olarak gösterilmesine, kim nasıl müsaade etti. Hiç mi içleri sızlamadı? "İçkiye bağlı siroz" raporu düzenleyenler, hangi karanlık ellerdi? (...)

Bu haber 374 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

CHP Heyeti Saray Bosna'da SREBRENİTSA'yı ZİYARET Etti.!

CHP Heyeti Saray Bosna'da SREBRENİTSA'yı ZİYARET Etti.! CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesi ile Srebrenitsa Soykırımı’nın 24. yıldönümü törenlerine katılan CHP HEYETİ...

TBMM'de, Her Gün YERLİ Milli TARIMA Dikkat ÇEKİLİYOR.!

TBMM'de, Her Gün YERLİ Milli TARIMA Dikkat ÇEKİLİYOR.! CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun; Dışarıdan SUDAN Ülkesinden Tarım Toprağı Kiralama Anlaşması ELEŞT...
TEK HEDEF, HER ŞARTTA İKTİDAR OLMAK!05 Temmuz 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi