Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Öğretmenler Günü Bir PROGRAM Dahilinde Tekirdağ'da KUTLANACAK!

Öğretmenler Günü Bir PROGRAM Dahilinde Tekirdağ'da KUTLANACAK!

Tarih 24 Kasım 2018, 03:42 Editör TekirdağPOSTASI

Tekirdağ VALİLİĞİNİN yayımladığı bir program dahiinde, Siyasi PARTİLER, STK'lar, RESMİ Daire Müdürleri ve diğer katılımcılarla beraber, 24 KASIM Öğretmenler GÜNÜ, Saat 09'da ATATÜRK Anıtına Tekirdağ Valiliği önünde, çelenk sunumuyla başlayıp, Saat 10'dan sonra program İL Kültür Turizm Müdürlüğüne ait Süleymanpaşa OTOGARI Karşısında Yeni binada devam ederek kutlanacak... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermekezi-YEREL-Bölgesel-Türkiye-Politika/DÜNYA

Öğretmenler Günü
Bir PROGRAM Dahilinde
Tekirdağ'da KUTLANACAK!
Tekirdağ VALİLİĞİNİN yayımladığı bir program dahiinde, Siyasi PARTİLER, STK'lar, RESMİ Daire Müdürleri ve diğer katılımcılarla beraber, 24 KASIM Öğretmenler GÜNÜ, Saat 09'da ATATÜRK Anıtına Tekirdağ Valiliği önünde, çelenk sunumuyla başlayıp, Saat 10'dan sonra program İL Kültür Turizm Müdürlüğüne ait Süleymanpaşa OTOGARI Karşısında Yeni binada devam ederek kutlanacak...
24 KASIM Öğretmenler günü KUTLAMA Programını MEDYA'ya SERVİS eden, Tekirdağ VALİLİĞİ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, bunundan başka birde KUTLAMA mesajı YAYIMLADI, Bu mesaja göre Tekirdağ VALİSİ Öğretmenler günüyle ilgili şunları dile getirdi:
"ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakârlık, cefakarlık isteyen saygın mesleklerin başındadır. Her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.
Bizlerden geleceği devralacak olan yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak görürler.
Değerli öğretmenlerimiz; kutsal bir mesleği icra etmenin onurunu taşıyorsunuz. Yarınımız sizlere emanettir. Kültür mihmandarısınız. Toplumu inşa eden mimarlarsınız. Mesleğinizin asıl amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmak, yarınlara hazırlayabilmektir. Çocuklarımıza bilgi edinme yöntemlerini öğretirken, idealleri olan, tekniği milletin ruhuyla harmanlayan, vizyonu olan bir nesil yetiştirmek, mutlu ve huzurlu bir toplum inşa etmek temel sorumluluğunuzdur. Sorgulayan, irdeleyen, dünyaya açık beyinler yetiştirmek hedefiniz olmalıdır. Bunların yanı sıra millet bilincini yaşatabilmek için gençlerimize, milli kültürümüzü ve manevi değerlerimizi aktarmak başlıca görevinizdir. Toplumu kucaklayan, dünyayı algılayan, teknolojiyi kullanırken milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış; sevgi, şefkat ve merhametle yoğrulmuş, erdemli ve ahlaklı nesil yetiştirmek misyonunuz vardır.
Çağı yakalamış, zamanın ruhuna uygun evrensel değerleri bilen,milli kültürümüzü  ve manevi değerlerimizi de özümseyen gençler istiyoruz. Kalkınma yarışında bizlere gurur verecek, çağdaş milletler seviyesine ülkemizi taşıyacak gençler istiyoruz sizden. Bu kutsal mesleği icra ederken  sorumluluğunuzu yerine getireceğinize olan güvenimiz tamdır.
Bu vesile ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyen tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum."

Diğer Taraftan Tekirdağ Büyükşehir BELEDİYESİ başkanı Kadir ALAARAK'ta "24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun" balıklı bir 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Resmi web sitesinde yayımlamıştır, Bu mesajda şunları dile getirmiştir:
"Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara hazırlayan öğretmenlerimizin en onurlu günü olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.
Eğitim ordumuzun fedakâr neferleri olan öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi eğiterek, onların meslek sahibi olmalarını ve toplum için faydalı bireyler haline gelmelerini sağlayarak insanlık için kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.
" (...)

Siyasi PARTİLERDEN AK Parti İL başkanı Cüneyt YÜKSELDE yayımladığı medya mesajında,
"24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlerimize şahsım ve teşkilatım adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum.
Başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
Uzun yıllar boyunca öğrencilerini çok büyük bir hassasiyetle, büyük bir fedakârlıkla yetiştirmiş ve bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize de, sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.
Bizler “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz.
Zira öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan değildir. Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir.
Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.
Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur.

Bu anlayışla göreve geldiğimiz  günden bu yana, son 16 yıldır bir taraftan eğitimde  yılların ihmallerini telafi etmeye, eğitimi yaygınlaştırmaya, kalitesini arttırmaya çaba harcarken, öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirmeye de gayret ettik.
Türkiye büyüdükçe, ülkemizin imkânları genişledikçe bunları öncelikle öğretmen ve öğrencilerimizin istifadesine sunmayı sürdüreceğiz.
İnanıyoruz ki, öğretmenlerimizin de mesleklerinin kutsiyetine ve hassasiyetine uygun olarak ülkemizin dört bir köşesinde görevlerini layıkıyla yapmaya devam edeceklerdir.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan öğretmenlerimize
şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum."

Saygılarımla. Cüneyt Yüksel
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı

TTSO Başkanı Günay'da bir MESAJ Yayımladı; “Aydınlık yarınlara öğretmenler taşıyacak” başlıklı MEDYA mesajı aşğıda okuyucuya sunulmuştur:

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Mesajında, tüm eğitim camiasının Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Günay; “Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Hayatın bütün zorluklarına ve büyük sorumluluklara rağmen öğretmenlerimizin büyük bir özveri ile genç neslin yetişmesinde en kalıcı ve ciddi katkıyı vermeye devam ediyor olmaları, geleceğimiz açısından en büyük güvencemizdir. Bu açıdan düşünüldüğünde bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın, çok özel, çok yüce ve onurlu bir meslektir. Bu doğrultuda çalışan, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek için mesai mefhumu tanımayan değerli öğretmenlerimize minnettarız.
Biliyoruz ki; bizi aydınlık yarınlara ancak çocuklarımıza iyi bir eğitim sağlayacak öğretmenlerimiz taşıyacaktır. Bu vesileyle; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ülkemizin ve milletimizin geleceğini emanet ettiğimiz yürekleri sevgi, şefkat ve sabırla dolu, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”
diye konuştu.

Bu haber 373 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Türkiye

EDİRNE'nin Enez İlçe Belediyesi TROL ve GIRGIR TEKNELERİNİN Gelmediğini Müjdeledi..!

EDİRNE'nin Enez İlçe Belediyesi TROL ve GIRGIR TEKNELERİNİN Gelmediğini Müjdeledi..! Geçtiğimiz günlerde; Enez halkı günlerdir Enez Limanında bekleyişe geçmiş ve protesto yürüyüşleri yapmıştı. Enez Be...

Tekirdağ'da; 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ile Mesajları.!

Tekirdağ'da; 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ile Mesajları.! Tekirdağ Valiliği 8 Madde halinde 15 Temmuz Demokrasi ve MİLLİ BİRLİK Günü Etkinliklerini duyurken, birçok resmi ve...
TEK HEDEF, HER ŞARTTA İKTİDAR OLMAK!05 Temmuz 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi