Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ İYİ PARTİ Milletvekili KAPLAN EK GÖSTERGE ve VAZİFE MALULLERİ İçin Hükümete SESLENDİ!

Tekirdağ İYİ PARTİ Milletvekili KAPLAN EK GÖSTERGE ve VAZİFE MALULLERİ İçin Hükümete SESLENDİ!

Tarih 18 Kasım 2018, 01:12 Editör TekirdağPOSTASI

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu yerine getireceğiz. Bu sözün arkasındayız’ sözlerine, Gündeme alınmaması için, RED OYU kullananlara tepki göstererek, Hükümete MEDYA yoluyla seslendi... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-YEREL-Ekonomi-POLİTİKA/Türkiye

Tekirdağ İYİ PARTİ Milletvekili KAPLAN
EK GÖSTERGE ve VAZİFE MALULLERİ İçin Hükümete SESLENDİ!
İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu yerine getireceğiz. Bu sözün arkasındayız’ sözlerine, Gündeme alınmaması için, RED OYU kullananlara tepki göstererek, Hükümete MEDYA yoluyla seslendi...
"İYİ PARTİLİ KAPLAN’DAN EK GÖSTERGE TEPKİSİ" başlığıyla MEDYA'ya servis edilen bildirim, KAMUOYUNU bilgilendirme adına, aşağıda okuyucunun görüşüne verilmiştir:
İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu yerine getireceğiz. Bu sözün arkasındayız’ sözlerine tepki göstererek Enez KAPLAN, “Plan Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı 2019 bütçesi görüşülürken emniyet mensuplarına 3600 ek gösterge talep eden önergemiz, AK Parti-HDP ve MHP’nin red oylarıyla gündeme alınmadı” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri kapsamında yapmış olduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi. : "Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu yerine getireceğiz. Bu sözün arkasındayız." dedi.

Soylu’nun bu açıklamasına ise İYİ Tekirdağ Parti Milletvekili Enez Kaplan’dan tepki geldi. İYİ Parti’nin önergesinin gündeme dahi alınmadığını kaydeden Kaplan, “Plan Bütçe Komisyonun’da İçişleri Bakanlığı 2019 bütçesi görüşülürken Emniyet Mensuplarına polislerimize 3600 ek gösterge talep eden önergemiz, AK Parti-HDP ve MHP’nin RED oylarıyla gündeme alınmadı. Bizim önergemize red verenler şimdi ‘3600 vereceğiz’ diyor. İktidar partisi milleti kandırmaktan vazgeçsin. Polisimizi kandırmayın. Polis kardeşlerimizin ne zorluklar altında çalıştığını biliyoruz. Vatan toprağını savunmak adına nasıl mücadele ettiğini biliyoruz. Çocuğundan eşinden ayırdığı zamanı devletine harcayan cefakar polislerimize 3600 ek gösterge acilen verilmeli. İYİ Parti olarak bunun takipçiyiz” dedi.
Diğer taraftan da,  Enez KAPLAN, "BAKANA VAZİFE MALULLERİNİ SORDU" diyerek başka bir açıklamayı MEDYA aracılığı ile KAMUOYUNA duyurdu. "İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ KAPLAN, VAZİFE MALULLERİNİN SIKINTILARINI MECLİSE TAŞIDI" başlığını taşıyan bu açıklama da, okuyucumuza aynen aşağıda sunulmuştur:
İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, şehit aileleri ve gaziler ile vazife malullerinin arasındaki yaşanan hak mağduriyetini meclise taşıdı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un cevaplaması için meclise soru önergesi veren Kaplan, “Vazife malulleri ile harp malulleri arasında çok ciddi ekonomik farklılıklar ve hak kayıpları oluşmuştur. Şehitler gaziler ve vazife malulleri arasında hak kayıpları yapılması gönülleri incitmekte vicdanları sızlatmaktadır” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan,  şehit aileleri ve gaziler ile vazife malullerinin arasındaki yaşanan hak mağduriyetini meclise taşıyarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un cevaplaması için meclise bir soru önergesi verdi.

BU DURUM YÜREKLERİ İNCİTİYOR
Vazife malulleri ile harp malullerinin arasındaki durumun yürekleri incittiğini kaydeden Kaplan, “Son yıllarda şehit aileleri, gaziler ve vazife malullerine yönelik önemli yasal düzenlemeler yapılarak birçok hak verilmiştir. Ancak sağlanan hak ve imkanlarda onları ayrıma tabi tutan, mağdur eden uygulamalarda bulunmaktadır. Devletin hak ve menfaatlerini korumak için kamu görevleri nedeniyle hayatını kaybetmiş vazife malulü kamu görevlileri ile aynı kanun maddesine tabi diğer harp malulleri arasında çok ciddi ekonomik farklılıklar ve hak kayıpları oluşmuştur. Şehitler gaziler ve vazife malulleri arasında hak kayıpları yapılması gönülleri incitmekte vicdanları sızlatmaktadır” dedi.

ÖTV İSTİSNASINDAN YARARLANAMIYOR
Görev malulü kamu görevlilerinin ÖTV istisnasından yararlanamadığını belirten Kaplan, “5434 sayılı Kanununun mülga 45’inci maddesi ile 5510 sayılı Kanunun 47'inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen haller kapsamında vazife malulü sayılan; Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erbaş ve erler dâhil askeri personeli ile Emniyet Teşkilatının Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup personelinden hayatını kaybetmiş olanların eş veya çocuklarından birisi, eş ve çocuğu yoksa anne veya babasından birisi bir defaya mahsus ÖTV istisnasından yararlana biliyorken Aynı kanun kapsamındaki diğer kamu görevlileri bu haktan yararlanamamaktadır” diye konuştu.

ÜCRETSİZ SEYAHAT HAKKI VERİLMİYOR
Yine vazife malullerinin hak sahiplerine ücretsiz seyahat hakkının verilmesi gerektiğini kaydeden Kaplan, “Bakanlığınız tarafından hak sahiplerine verilen Ücretsiz Seyahat Kartlarının STATÜ kısmında 5434/45-5510-47 ibareleri yazmaktadır. Dolayısı ile Kanunların aynı kategoride olduğu anlaşılmaktadır. Bakanlar tarafından sözde ayrımcılık yapılmadığı ifade edilse de uygulamada, ekonomik ve sosyal haklarda gözle görülür farklılıklar bulunmaktadır” dedi.
BAKANA BU SORULARI SORDU
İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un cevaplaması için şu soruları sordu: “Aynı kanun kapsamında hayatını kaybeden vazife malullerinin özlük haklarının eşitlenmesi ile ilgili olarak Bakanlığınız tarafından bir çalışma yapılması düşünülüyor mu? Aynı kanun kapsamında hayatını kaybeden diğer kamu görevlilerine (vazife malulü) 2 istihdam hakkı vermeyi düşünüyor musunuz? Aynı kanun kapsamında hayatını kaybeden diğer kamu görevlilerine (vazife malulü) ÖTV istisnasından yararlanma hakkını vermeyi düşünüyor musunuz?  Tüm şehit, gazi, vazife malullerinin haklarının eşitlemesi ile ilgili Bakanlığınız tarafından bir çalışma yapılması düşünülüyor mu?"
İLGİLİ Yerel HABERLER:
-
-
-

Bu haber 377 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Türkiye

Kümes Hayvancılığı Üretimi, Haziran 2019

Kümes Hayvancılığı Üretimi, Haziran 2019 TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğü, 30748 sayılı bülten verileriine göre; Tavuk yumurtası üretimi 1,5 milyar adet olarak g...

OTOMOBİL İle Şehirlerarası YOLCU Taşımacılığı, ŞARTLARI Yeniden DÜZENLENDİ.!

OTOMOBİL İle Şehirlerarası YOLCU Taşımacılığı, ŞARTLARI Yeniden DÜZENLENDİ.! CHP Tekirdağ Milletvekili Aygun, geçtiğimiz günlerde: 6 bin kişiyi istihdam eden SEKTÖRLE İlgili, düzenlemelerden ...
İSTANBUL SEYAHAT SOSYAL YÖNÜ OLAN BİR İŞLETMEDİR15 Ağustos 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi