Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ CHP İL Başkanlığı HAFTALIK Açıklaması!

Tekirdağ CHP İL Başkanlığı HAFTALIK Açıklaması!

Tarih 17 Kasım 2018, 00:32 Editör TekirdağPOSTASI

"Cumhuriyet Halk Partisi yüzyıllık tarihiyle cumhuriyetimizi kuran köklü bir partidir." diyen ve sözlerine eklediği "Milletvekillerimiz vatan ve millet sevgisiyle, ülkeye hizmet aşkı duyan neferlerdir." dedikten sonra TEKİRDAĞ Milletvekili İLHAMİ Özcan AYGUN'un, Kadir Mısıroğlu karşısında sessiz kalmayarak; O ve Benzeri kimseler hakkındaki düşünçelerini açıklamasını POLİTİK olarak doğru bulduklarını İFADE etmişlerdir... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-YEREL-Politika/Türkiye

Tekirdağ CHP İL Başkanlığı HAFTALIK Açıklaması!
"Cumhuriyet Halk Partisi yüzyıllık tarihiyle cumhuriyetimizi kuran köklü bir partidir." diyen ve sözlerine eklediği "Milletvekillerimiz vatan ve millet sevgisiyle, ülkeye hizmet aşkı duyan neferlerdir." dedikten sonra TEKİRDAĞ Milletvekili İLHAMİ Özcan AYGUN'un, Kadir Mısıroğlu karşısında sessiz kalmayarak; O ve Benzeri kimseler hakkındaki düşünçelerini açıklamasını POLİTİK olarak doğru bulduklarını İFADE etmişlerdir...

İşte Tekirdağ CHP İl Başkanlığı ve CHP Süleymanpaşa İlÇE Başkanlıklarının birlikte kaleme alıp, MEDYA'ya ilettikleri BASIN açıklamaları şöyledir:

Kurtuluş Savaşı için “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal marşımızın mimarı vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a karşı ağır sözler sarf eden ve  Atatürk düşmanı olduğunu her fırsatta açıklamaktan çekinmeyen sözde tarihçi, Kadir  Mısıroğlu’na “Geçmiş Olsun” ziyaretinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı eleştiren partimizin  milletvekili İlhami Özcan Aygun’un sözlerinin, iktidar koltuklarında oturabilmek uğruna her türlü ayrıştırıcı söz ve eylemden kaçınmayan, toplumda husumet yaratmayı kendine görev edinmiş zihniyete sahip kişilerce saptırıldığına şahit olmaktayız. 

Çorlu ilçemizde Atatürk anıtına yönelik yapılan provokatif saldırıyı örtbas etmek gayreti içersinde olanların, milletvekilimiz Aygun’un sözlerini çarpıtarak, yüreği temiz Trabzonlu halkımızın vatan ve millet sevgisini  suistimal etme gayretleri, en basit ifadeyle siyasi ahlakla bağdaşmamaktadır.

Yurdumuzun incisi olan Trabzon şehrimizde hasbelkader doğanbir fesliye tarihçi payesi veren, dini açıklamalarına itibar eden hastalıklı zihniyet sahiplerinin unutmaması gereken husus; bugün vatan topraklarınızda Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde  dinimizi yaşıyor olduğumuzdur.

Özgürlüğümüzün ve ezan sesinin bedelini şehitlerimiz kanlarıyla ödemiştir. Kuruluş emrini Ulu Önder Atatürk’ün verdiği Diyanet İşleri Başkanlığının, 10 Kasım Atatürk’ü anma haftasındaki Cuma hutbesinde tek kelime Atatürk’ten bahsetmemesini eleştirmeyenleri, kendilerini vicdan ve ahlaki olarak sorgulamaya davet ediyoruz.
Milletvekilimiz Aygun çarpıtılan sözlerinin sonrasında yaptığı açıklamada; Kurtuluş Savaşı döneminde Mecliste 11 Trabzon mebusu bulunduğunu, ifade ederek, “Trabzon ve Trabzonluların Kurtuluş Savaşımızdaki kahramanlıkları hala hatıramızdadır. Bu nedenle kahraman Trabzonluları kastetmem mümkün değildir. Kadir Mısıroğlu, için 'Olsa olsa Rum çetelerinin çocuğu olabilir' demek istedim. Yoksa Trabzon'a, Trabzonlulara, bu kahraman insanlarımıza dair en küçük bir şey söylemedim. Sözlerime yeniden açıklama getirir, Trabzon'dan, Trabzonlu halkımızdan özür dilerim. Kastım asla onlar değildir. Ben halkımıza zulmetmiş Pontus çetelerini ve onların iş birlikçileri ile bu zihniyeti savunan Kadir Mısıroğlu'nu kastettim. Sözlerim çarpıtılmaktadır." demiştir.

Milletvekilimiz Aygun’un bu açıklanasına rağmen, tarihi saptırmayı ve toplum içerisindeki çatışmalardan nemalanmayı alışkanlık haline getirmiş koltuk sevdalıları, kendi ayıplarını örtme gayreti içerisindedir.
Cumhuriyet Halk Partisi yüzyıllık tarihiyle cumhuriyetimizi kuran köklü bir partidir. Milletvekillerimiz vatan ve millet sevgisiyle, ülkeye hizmet aşkı duyan neferlerdir. Partimize gönül vermiş cumhuriyet ve vatan aşığı binlerce Trabzonlu ve Karadenizli vatandaşımızı oy beklentisi ile kışkırtmak gayreti içerisinde olanlar, öncelikle milletimizin gönlünde yargılanacaktır.
Bu duygularla Tekirdağ’lı hemşerilerimizi sevgiyle selamlıyor, önümüzdeki günlerin, halkımıza, demokrasimize, ülkemizdeki bağımsız hukuk sisteminin işleyişine, temel hak ve özgürlüklerin kullanılmasına katkı sağlamasını diliyoruz.
CHP  TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞI ve CHP SÜLEYMANPAŞA İLÇE BAŞKANLIĞIBu haber 476 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

CHP Tekirdağ İL Başkanlığı, 37. OLAĞAN İL Kongresini YAPIYOR!

CHP Tekirdağ İL Başkanlığı, 37. OLAĞAN İL Kongresini YAPIYOR! Haftaya, 23 ŞUBAT Pazar Günü Yapıcak CHP İL Kongresi için ÇAĞRI gönderen CHP İL Başkanı Mehmet ALİ IŞIKGÖR, çağrısı...

Saman Fiyatları Altınla Yarışıyor, SAMAN FİYATLARI UÇTU!

Saman Fiyatları Altınla Yarışıyor, SAMAN FİYATLARI UÇTU! CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, geçtimiz günlerde,TBMM"da söz alıp konuştuğunda, saman ithalatını...
KAYIP-Balon-FISILTI Üzerine.!31 Ocak 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi