Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Rockefeller ailesi keneviri neden yasaklattı?

Rockefeller ailesi keneviri neden yasaklattı?

Tarih 17 Ekim 2018, 23:01 Editör Seçme Yazarlar

"Rockefeller ailesi keneviri neden yasaklattı?" diye; Soran kim? Yeni MESAJ Gazetesi köşe yazaırı, AKIN AYDIN, "Kenevir, denilince aklımıza hemen uyuşturucu gelir." (...) "Oysa gerçekler hiç de öyle değilmiş. Kenevir anlatılanların tam aksine insan ve tabiat için şifa kaynağı bir bitkiymiş." diyerek bizlere KENEVİR bitkisinin önemini anlatıyor... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-Yerel-Bölgesel-EKONOMİ-Yorum/Türkiye

Rockefeller ailesi keneviri neden yasaklattı?
"Rockefeller ailesi keneviri neden yasaklattı?" diye; Soran kim? Yeni MESAJ Gazetesi köşe yazaırı, AKIN AYDIN, "Kenevir, denilince aklımıza hemen uyuşturucu gelir." (...) "Oysa gerçekler hiç de öyle değilmiş. Kenevir anlatılanların tam aksine insan ve tabiat için şifa kaynağı bir bitkiymiş." diyerek bizlere KENEVİR bitkisinin önemini anlatıyor...

(...) Uyuşturucu denilince bütün fonksiyonlarını kaybeden bir mahlûk ve haram gelir. Haliyle kenevir lanetli bir bitkidir, sonucuna varırız. (...) Kenevir anlatılanların tam aksine insan ve tabiat için şifa kaynağı bir bitkiymiş.
Ama uyuşturucu kenevirden imal ediliyor ve milyonlarca insan bu yüzden hayatını kaybediyor, diyebilirsiniz. Doğrudur. Ama bu kenevirin suçu değildir. İnsanların suçudur. Rakı, buğdaydan üretiliyor. Şarap, üzümden.  Ne yapalım? Bunların ekim ve üretimini yasak mı edelim?
Yani sorun bitkilerde değil insanlardadır. Bir bıçak ev aleti olabileceği gibi cinayet aleti de olabilir. O kapsamda düşünelim.
Peki, insan sağlığına ne gibi faydaları olabilir, sorusunun cevabını bulmak için konuyla ilgili uzmanların yazdığı birçok makale okudum. Ortak payda doktor elinde şifa kaynağı, tabiat için oksijen, sanayi için de tam bir hammadde kaynağı olan bir bitki.
Şöyle ki; Bir dönümlük kenevir, 25 dönümlük orman kadar oksijen ürettiği gibi yine bir dönümlük kenevirden, 4 dönüm ağaca eş kâğıt üretilebiliyor.
Aynı zamanda kenevir 8 kez kâğıda dönüştürülebilirken, ağaç 3 kez kâğıda dönüştürebilir. Diğer taraftan kenevir 4 ayda yetişir, bir ağaç ise 20-50 yılda…
Tekstil sektöründe de kullanılır, ilk kot pantolon, kenevirden yapılmıştır. Ayrıca ip, halat, çanta, ayakkabı, şapka yapımı için de ideal bir bitkidir.
Kenevir kanser, depresyon, otizm, epilepsi, diyabet, kemikleri güçlendirmek, dikkat eksikliği, akciğer sağlığı, Alzheimer, kas spazmları, beslenme bozuklukları, baş ağrıları, AIDS, kemoterapi ve radyasyon etkisini azaltma gibi onlarca hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.
Kenevir tohumunun protein değeri çok yüksektir ve içindeki iki yağ asidi de doğada başka hiçbir yerde bulunmamaktadır.
Üretimi çok ucuzdur. Kenevirle beslenen hayvanlar, hormon takviyesine ihtiyaç duymaz.
Plastik ürünlerin tamamı, kenevirden üretilebilir ve kenevir plastiğinin doğaya dönüşmesi oldukça kolaydır. Binaların yalıtımı için de kullanılabilir. Kenevirle yapılan sabunlar ve kozmetik ürünler, suyu kirletmez; yani tamamen doğa dostudur.

* * *
Peki, bu bitki neden düşman ilan edilip, yasaklandı?
Bu sorusunun cevabında yine karşımıza dünyayı sömüren Yahudi ailelerinden biri olan Rockefeller ailesi çıkıyor.
Kenevir bitkisi hem maliyet, hem de kulanım alanlarının çokluğu nedeniyle dev şirketlerin gelirlerini baltalıyordu. 18. yüzyılda ABD’de üretimi zorunlu olan keneviri bitirmek için bu şirketler harekete geçtiler. Hikâye süreci çok ilginç!
W.R. Hearst, 1900’lü yıllarda Amerika’da gazete, dergi ve medyanın sahibiydi. Ormanları vardı ve kâğıt üretiyordu. Eğer kenevirden kâğıt yapılırsa, milyonlarını kaybedebilirdi.
Rockefeller, dünyanın en zengin adamıydı. Petrol şirketleri vardı. Bio yakıt olan kenevir yağı da, elbette onun en büyük düşmanıydı.
Mellon, Dupont şirketinin ana hissedarıydı ve petrol ürünlerinden plastik üretmek için patente sahipti. Ve kenevir endüstrisi, onun pazarını tehdit ediyordu.
Mellon ABD Başkanı Hoover’in hazine bakanı oldu. Rockefeller ve W.R. Hearst ile bir araya gelen Mellon, keneviri düşman ilan ettiler.
İnsanları ikna etmek içinde medyayı kullandılar.
Marihuana eşittir kenevir sözcüklerini insanların beynine, zehirli bir uyuşturucu olarak kazıdılar.
Kenevir ilaçları piyasadan çekildi, bunun yerini bugün kullanılan kimyasal ilaçlar aldı. Kâğıt üretimi için ormanlar katledildi. Tarım ilaçları ile zehirlenme ve kanser arttı.
Bu kısa bir araştırma yazısıydı. Uzmanlar daha doğruları açıklayabilirler. Ama bu bilgiler ışığında diyebilirim ki, İstanbul’un acilen kenevire ihtiyacı var.
Neden mi? Tatil siteleri, yol, rezidans, AVM vs. yapmak için ormanları tükettiler, haliyle oksijen lazım. Ona da kenevir…

Bu haber 451 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

Kırmızı Et Üretim İstatistikleri, II. Çeyrek: Nisan - Haziran, 2019

Kırmızı Et Üretim İstatistikleri, II. Çeyrek: Nisan - Haziran, 2019 TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğü, Özel Bilgilendirme Sistemi (ÖBS)'nin 09.08.2019 tarihli ve30705 Sayılı Bülteninden...

TOPLU Taşıma ARAÇLARI BAYRAM da, 1. ve 2. Gün ÜCRETSİZ..!

TOPLU Taşıma ARAÇLARI BAYRAM da, 1. ve 2. Gün ÜCRETSİZ..! Tekirdağ Büyükşehir BELEDİYESİ Bülteninden edinilen bilgiye göre; Kurban Bayramı dolayısıyla, Tekulaş tarafından iş...
İSTANBUL SEYAHAT SOSYAL YÖNÜ OLAN BİR İŞLETMEDİR15 Ağustos 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi