Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Kökü TARİHTE Olan Türk OCAKLARI Seçim Değerlendirmesi.!

Kökü TARİHTE Olan Türk OCAKLARI Seçim Değerlendirmesi.!

Tarih 24 Temmuz 2018, 00:11 Editör Tekirdağ Türk O

Türkiye KURULMAZDAN evvel faaliyette olan ve Kamu Yararına Çalışır DERNEKLERDEN olarak Köklerini TÜRK TARİHİNE Salmış, TÜRK OCAKLARININ Seçimlere yaklaşımını ifade eden bir açıklaması yayımlanmıştır!.. PHA/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-YEREL-Bölgesel-Politika/Türkiye

Kökü TARİHTE Olan Türk OCAKLARI
Seçim Değerlendirmesi.!
Türkiye KURULMAZDAN evvel faaliyette olan ve Kamu Yararına Çalışır DERNEKLERDEN olarak Köklerini TÜRK TARİHİNE Salmış, TÜRK OCAKLARININ Seçimlere yaklaşımını ifade eden bir açıklaması yayımlanmıştır!..

"Seçim Sonuçları Hakkında Basın Açıklaması" şeklinde yayımlanan TÜRK Ocakları Değerlendirmesi şöyledir:
"Türkiye, 24 Haziran 2018 tarihinde, tarihî bir seçim daha yapmış ve mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçerli oyların yüzde 52,6’sını alarak ilk turda, yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı seçilmiştir. TBMM seçimlerinde ise Ak Parti ve MHP’nin teşkil ettiği Cumhur İttifakı, oyların yüzde 53,3’ünü alarak Meclis’te salt çoğunluğu sağlamıştır. Partilerin ittifak kurmalarına izin verilmesi sayesinde, halkın neredeyse yüzde yüzünün Meclis’te temsil edilme imkânına kavuşması da bu seçimlerin en önemli sonuçlarından biri olmuştur. Meclis’in bu yapısıyla birlikte önümüzdeki dönemde icrada Sayın Cumhurbaşkanı, Meclis’te de Cumhur İttifakı Türkiye’nin geleceğine yön verecek; muhalefet partileri de yasama faaliyetlerinde etkin rol oynayacaklarıdır.
Seçim sonuçlarının hem siyasiler hem de aydınlar tarafından çok iyi değerlendirilmesi ve millî iradenin tecellisine herkesin saygı göstermesi elzemdir. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Muharrem İnce’nin gösterdiği açık sözlü tavır ve kazananın tebrik edilmesi gerektiğini ifade etmesi bir olgunluk örneğidir.  
Kamuoyu araştırma şirketlerinin neredeyse tamamının yüzde 8’in altında gösterdiği MHP’nin aldığı oy oranı ve Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinde verdiği kritik destek, bu seçimin en çarpıcı sonuçlarıdır. Yeni sisteme ve bu seçimlere giden yolu açan Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğindeki MHP’nin yeni dönemdeki etkisi önemli olacak, yeni dönemde Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü ve denge ve denetleme açısından MHP kilit bir rol oynayacaktır.  
Seçimlerin en dikkat çekici özelliklerinden biri de ülkemizde millî şuurun ve milliyetçiliğin yükselişinin bariz bir şekilde tescil edilmiş olmasıdır. Önümüzdeki süreçte, birlik ve beraberliğin sağlanması ile bu milliyetçi dip dalganın, Türk devletinin bekası ve Türk milletinin geleceği açısından bugünkünden de çok daha etkili bir konuma geleceği şüphesizdir.
Geçmekte olduğumuz yeni sistemin sağlıklı bir şekilde işlemesi için eksiklerinin samimiyetle ortaya konulmasına ve bunların ortak aklın ışığında giderilmesine ihtiyaç vardır. Temel sorunlarımızla ilgili olarak da çok ciddi adımların atılması gereken bir kavşaktayız. Eğitimden ekonomiye, işsizlikten gençler arasında uyuşturucunun yaygınlaşmasına, şehircilikten çevrenin korunmasına, tarım ve hayvancılıktan enerjiye, yargı ve hukuk sisteminden basın ve yayın dünyasına, cemaatleşmeden dinin toplum içinde yaşanmasına, sanayi ve teknolojide geri kalmaktan bölgeler arası gelişmişlik farkına kadar bir dizi soruna köklü çözümler üretmeliyiz. (...)

Bu haber 494 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

İYİ Parti 4. Olağanüstü Kurultayı 03 AĞUSTOS 2019'da.!

İYİ Parti 4. Olağanüstü Kurultayı 03 AĞUSTOS 2019'da.! Tüzük değişikliği KURULTAYI ardından GİK ve MDK seçiminin gerçekleştirileceği İYİ Parti 4. Olağanüstü Kurultayı’nın...

Tekirdağ Saadet PARTİSİ; İstanbul Sözleşmesi Feshedillmeli Görüşünde.!

Tekirdağ Saadet PARTİSİ; İstanbul Sözleşmesi Feshedillmeli Görüşünde.! Tekirdağ Saadet PARTİSİ, İstanbul Sözleşmesi ile Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu'nu...
TEK HEDEF, HER ŞARTTA İKTİDAR OLMAK!05 Temmuz 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi