Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Pazar Günü 18 MART Çanakkale ŞEHİTLERİNİ Anma Programı Açıklandı!

Pazar Günü 18 MART Çanakkale ŞEHİTLERİNİ Anma Programı Açıklandı!

Tarih 17 Mart 2018, 05:51 Editör TekirdağPOSTASI

Tekirdağ Valiliğinden Medya'ya servis edilen bir görselle, 18 MART programı duyurulmuş, bununla ilgili Tekirdağ Valisi Mehmet CEYLAN ve Büyükşehir BELEDİYESİ Başkanı Kadir ALBAYRAK birerr mesaj göndermişlerdir, ayrıca aynı mesajlar resmi internet sitelerinde de, yayımlanmıştır... PHA/S.paşa-TEKİRDAĞ/Yerel-Bölgesel-POLİTİKA/Dünya

Pazar Günü
18 MART Çanakkale ŞEHİTLERİNİ
 Anma Programı Açıklandı!

Tekirdağ Valiliğinden Medya'ya servis edilen bir görselle, 18 MART programı duyurulmuş, bununla ilgili Tekirdağ Valisi Mehmet CEYLAN ve Büyükşehir BELEDİYESİ Başkanı Kadir ALBAYRAK birerr mesaj göndermişlerdir, ayrıca aynı mesajlar resmi internet sitelerinde de, yayımlanmıştır...
Tekirdağ Valliliğince açıklanan 18 MART PAZAR
Çanakkale ŞEHİTLERİNİ Anma Programına göre şöyle hareket edilecektir...
Sabah SAAT 09.oo'da, Şehitler ABİDESİ'nde ÇELENK SUNMA töreni, daha sonra Namık Kemal Üniversitesi KONFERANS Salonunda, 10.30'da anma programı devam ederken, yine aynı salonda akşam üzeri, 19.30'da program günün anlam ve önemini belirten Konferansla son bulacaktır.
Vali Mehmet Ceylan’ın18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı
103. yılını gururla kutladığımız Çanakkale Zaferi, Türk milletinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu eşsiz bir destandır.
Çanakkale Geçilmez!
Diyerek yazılan büyük destanla 783.562 km²vatan toprağına kardeşliğin ve millet olma bilincinin tohumları atılmıştır.
Şehit kanıyla çizilen tarihimizin en yüce şeref ve gurur tablolarından birisi olan Çanakkale Zaferi, alınması gereken derslerle doludur. Ecdadımızın canları pahasına koruduğu bu vatan, bize bırakılmış bir miras değil, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartarak gelecek nesillere aktarılacak en kutsal emanettir. (...)
Bak1: http://www.tekirdag.gov.tr/vali-mehmet-ceylanin18-mart-sehitleri-anma-gunu-mesaji

Öte Yanda; Tekirdağ Büyüşehir BELEDİYESİ Başkanı Kadir ALBAYRAK'ta "18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun" başlıklığıyla yayımladığı MESAJI'nda şunları ifade etmiştir:
"Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan, Türk milletinin bir bütün olarak yedi düvele karşı şanlı bir zafer kazandığı, en modern silahlarla donatılmış düşman ordularına karşı vatan sevgisiyle galip geldiği Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Çanakkale, Türk halkının, millet olma bilincine eriştiği, kınalı kuzuların geri dönmeyi düşünmeden canlarını vatan uğrunda feda ettikleri, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bir kahraman olarak tarih sahnesine çıktığı ve tarihin akışının değiştiği yerdir.
Özgürlük ve bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen milletimiz, I. Dünya Savaşı’nda yurdumuzu elimizden almak isteyen düşmanlara karşı birleşmiş, vatanseverlik ve fedakârlık duygularıyla kahramanca mücadele ederek Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale Zaferi’nin başmimarı olan Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimizin kahramanlığını şöyle anlatmıştı: “Karşılıklı siperler arasındaki mesafe 8 metre, yani ölüm muhakkak. Birinci siperdekilerin hiçbirisi, kurtulmamacasına hepsi düşüyor. İkinci siperdekiler yıldırım gibi onların yerine gidiyor. Fakat ne kadar imrenilecek bir soğukkanlılık ve tevekkülle biliyor musunuz? Bomba, şarapnel, kurşun yağmuru altında öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor ve en ufak bir çekinme bile göstermiyor. Sarsılma yok. Okuma bilenler Kur'an-ı Kerim okuyor ve cennete gitmeye hazırlanıyor. Bilmeyenler ise Kelime-i Şehadet getiriyor ve ezan okuyarak yürüyor. Sıcak cehennem gibi kaynıyor. 20 düşmana karşı her siperde bir nefer süngüyle çarpışıyor. Ölüyor, öldürüyor. İşte bu Türk askerindeki ruh kuvvetini gösteren dünyanın hiçbir askerinde bulunmayan tebriğe değer bir örnektir. Emin olmalısınız ki Çanakkale Muharebeleri'ni kazandıran bu yüksek ruhtur."
I. Dünya Savaşı’nda Osmanlı Devleti’nin galip geldiği tek savaş olan Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelinin atıldığı şanlı bir destandır. Çanakkale Savaşı’nın biz Tekirdağlılar için ayrı bir önemi var. I. Dünya Savaşı başlamadan önce Tekirdağ, Mustafa Kemal Atatürk ve 57. Alay’a ev sahipliği yapmıştır. Atatürk, 57. Alay’ın bağlı olduğu 19. Tümen’i Tekirdağ’da kurmuştur. Kahramanlıklarıyla Çanakkale Savaşı’nın kaderini değiştiren Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve 57. Alay, saygı ve vefanın en büyüğünü hak etmektedir.
Vatanımız uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahramanlıklarıyla tarih yazan gazilerimizi ve Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, Çanakkale Savaşı’nın 103. yıl dönümünde rahmet, saygı ve şükranla anıyorum."

Kadir ALBAYRAK
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Bu haber 386 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

Türk OCAKLARI Yeni Zelanda’da Gerçekleşen Terör Saldırısını Bir Açıklama İle LANETLEDİ.!

Türk OCAKLARI Yeni Zelanda’da Gerçekleşen Terör Saldırısını Bir Açıklama İle LANETLEDİ.! ANKARA'dan, Türkiye'nin EN ESKİ ve yerleşik STK'mu, Resmi WEB sayfasından bir açıklama yapan Türk OCAKL...

8 MART Dünya EMEKÇİ KADINLAR Günü KUTLAMALARI Sürüyor.

8 MART Dünya EMEKÇİ KADINLAR Günü KUTLAMALARI Sürüyor. Kadın hak ve hukukunun korunması, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve kadının iş yaşamına katılımının artırılması ...
LAF değil, İŞ ÜRETİLMELİ, Üretim olmayan YERDE, Geçim ve SEÇİM SIKINTILI OLUR.!18 Mart 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi