Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Zaten EKONOMİ Bozuk, E-Ticaret'ten YENEN Kazık mı? Göreceğiz!

Zaten EKONOMİ Bozuk, E-Ticaret'ten YENEN Kazık mı? Göreceğiz!

Tarih 13 Temmuz 2020, 14:59 Editör İst.TrakyaPOSTA

"Ünlü Ticari Danışman ve Yayıncı Abdullah Koçoğlu, Pratikko.com sitesine ve superfrsattr instagram adresine karşı suç duyurusunda bulunacağını belirtti!" Bunu biz değil, O, yani KOÇOĞLU Danışmanlık KAMUOYUNU, Tedbir amaçlı uyararak, E-TİCARET Firmalarına karşı uyanık olmaya çağırarak, SUÇ DUYURUSU yapıyor... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHabermerkezi-Ekonomi-Politika-Kültür/TÜRKİYE-Dünya

Zaten EKONOMİ Bozuk,
E-Ticaret'ten YENEN Kazık mı? Göreceğiz!
"Ünlü Ticari Danışman ve Yayıncı Abdullah Koçoğlu, Pratikko.com sitesine ve superfrsattr instagram adresine karşı suç duyurusunda bulunacağını belirtti!" Bunu biz değil, O, yani KOÇOĞLU Danışmanlık KAMUOYUNU, Tedbir amaçlı uyararak, E-TİCARET Firmalarına karşı uyanık olmaya çağırarak, SUÇ DUYURUSU yapıyor... 

İşte Bülten SERVİS Eden KOÇOĞLU Danışmanlık KAMUOYUNU şu şekilde, aydılatıp, UYARIYOR:
Koçoğlu, Pratikko.com sitesine ve superfrsattr instagram adresine karşı suç duyurusunda bulunacağını belirtti!
Ünlü Ticari Danışman ve Yayıncı Abdullah Koçoğlu, Pratikko.com ve superfrsattr instagram adresi üzerinden satış yapan (GK Danışmanlık İletim ve depolama Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.) şirketine karşı suç duyurusu başlatacaklarını duyurdu ve olası mağduriyetlere tedbir sağlaması adına kamuoyunu uyardı.
Koçoğlu, basına yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi:
"İşyerimiz için, söz konusu firmanın instagram adresi üzerinden Tuna Güzelyurt ile birlikte 2 adet karıştırıcı ürün satın aldık. Tanıtım videosunda yer alan ürünle, gelen ürün arasında görsellik dışında hiçbir alaka olmadığını fark ettik. Bir reklam aldatmacasına kurban gittiğimizi düşünerek ivedilikle ürün iade talebimizi bildirmek için, firmanın 0212 981 12 91 nolu telefonundan bir yetkiliye ulaştık. Öncelikle, kendilerine durumu izah ettik ve çözüm talebinde bulunduk. Yetkili kişi, daha henüz elimize ulaşmış olan ürünü iade almayı reddederek, kullanıcı hatalarından kaynaklanan durumlarda iade kabul etmediklerini ifade etti. Kullanıcı hatasından kastettikleri ise söz konusu karıştırıcı ürün çalışırken aynı anda elimizde sallamamız gerektiğiymiş. Olacak iş değil! Yani, bir mikseri elinizde salladığınızı hayal edin. O içindekileri karıştırırken, siz de mikseri çalkalıyorsunuz. Hoş, o şekilde de denedik, yine olmuyor. Cihaz sürekli olarak stop’luyor.
Bunu haklı gerekçe olarak görünce, ben de kendisine olası kamuoyu mağduriyetlerini önlemek için, bu konunun üzerine gideceğimi, gerekirse firmanın yasal çerçevede ceza alması adına her türlü girişimde bulunacağımı ve nitelikli şekilde gerçekleşen olası dolandırıcılık suçuna ilişkin işlem başlatacağımı belirttim."

Yasalara uygun çalışmıyorlar
Kaldı ki, her tüketicinin tüketici hakları gereği; satın alınan ürüne zarar, hasar, ziyan vermedi iseniz bir başka deyişle üretime odaklı olmayan bir kırıp dökme durumu söz konusu değil ise 14 gün içinde koşulsuz iade hakkınız bulunuyor. Bunların, bundan da haberi yok!
Ürünler faturasız geliyor
Firma, ürünle birlikte gelmesi ya da online platformdan iletilmesi gereken faturayı kesip göndermiyor. Vergi usul kanununa aykırı görülen bu hususta Maliye Bakanlığına ilgili ihbarlarımızı başlatarak inceleme talebinde bulunacağız.
Hem suçlular hem arsızlar
Firma bu söylemlerim üzerine tarafıma dava açacağını belirtti. Ben de kendilerine, “açmazsanız hatırım kalır” dedim. Onları adliye koridorunda görmek ve tüm kamuoyunun nazarında yasalarla örtüşmeyen usulsüz davranışlarını yüzlerine vurmak için sabırsızlanıyorum.
Ayrıca, pandemi dönemi ile artan bu ve benzeri ahlakta satış yapan e-ticaret sitelerine ve instagram üzerinden satış yapan sair kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda kamuoyunu tedbirli olmaya davet ediyorum.
Şirketler avukatımız Arb. Av. Abdullah Serdar ÖNÜR’ü yasal süreçleri ve ihbarları başlatması adına yetkilendirdiğimizi beyan eder; açıklamalarımı kamuoyunun, firmanın usulsüz davranışlarına ilişkin ihbarlarımı ise yetkili mercilerin ilgisine arz ederim. Saygılarımla.”

Bu haber 403 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

SMMMM'lere MEVZUAT Değişiklikleri!

SMMMM'lere MEVZUAT Değişiklikleri! Türmob SMMMM'lere MEVZUATTA olan değişikliklerii, göndererek, sisteminii güncelliyor, kendince ve gücüne göre, ...

Merkezi İSTANBUL'da OLAN TÜSİAD Açıklama YAYIMLADI!

Merkezi İSTANBUL'da OLAN TÜSİAD Açıklama YAYIMLADI! TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bir açıklama yap...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!10 Eylül 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi