Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

HP Sürdürülebilirlik Etki Raporunu Yayınladı!

HP Sürdürülebilirlik Etki Raporunu Yayınladı!

Tarih 03 Ağustos 2020, 21:28 Editör İst.TrakyaPOSTA

Bordo PR servisi; habermerkezi@bordopr.com, bülten haberine göre; "HP Sürdürülebilirlik Etki Raporunu Yayınladı!" burada "HP Çevresel Adaleti, Eşitliği ve İnsan Haklarını Öne Çıkarmak İçin Yaptığı Faaliyetlerin Kapsamını Artırıyor." ifadelerinin Haberin ana başlıklarından birini kapsadığı söylenebilir... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YERELHaberMerkezi/Teknoloji-Kültür-Ekonomi-POLİTİKA/Türkiye

HP Sürdürülebilirlik Etki Raporunu Yayınladı!
Bordo PR servisi; habermerkezi@bordopr.com, bülten haberine göre; "HP Sürdürülebilirlik Etki Raporunu Yayınladı!" burada "HP Çevresel Adaleti, Eşitliği ve İnsan Haklarını Öne Çıkarmak İçin Yaptığı Faaliyetlerin Kapsamını Artırıyor." ifadelerinin Haberin ana başlıklarından birini kapsadığı söylenebilir...

Basın Bülteninde şunlardan bahsedilmiştir kısaca:
HP Çevresel Adaleti, Eşitliği ve İnsan Haklarını Öne Çıkarmak İçin Yaptığı Faaliyetlerin Kapsamını Artırıyor.
Şirketin 2019 Mali Yılında Gerçekleştirdiği Sürdürülebilir Etki Çalışmaları, Geçen Seneye Kıyasla Yüzde 69 Artışla 1,6 Milyar Dolardan Fazla Yeni Satışı Destekledi.


Haberin ana başlıkları:
•    HP, Üretici Çeşitlilik Programı sayesinde ekonomiye toplam 698 milyon dolar katkıda bulundu.
•    HP, 2025’e kadar Afrika kökenli Amerikalı ve Siyahi yöneticilerin sayısını 2 katına çıkaracağını duyurdu. HP Foundation, sistematik ırkçılıkla mücadele için sosyal adalet kurumlarına 500.000 dolar bağışlarken, çalışanların bağışları da bu miktarın 2 katını buldu.
•    HP, toplumda uzun vadeli bir etki yaratmak ve kurumsal şeffaflığı artırmak için İnsan Hakları Gelişme Raporu’nu yayımlandı.
•    2025’e kadar tek kullanımlık plastik paketlerin 2018’e kıyasla yüzde 75 oranında azaltılması planlanıyor.
•    The Arbor Day Foundation, Chenming Paper, Domtar ve New Leaf Paper’ın katılımıyla Sustainable Forests Collaborative projesininin kapsamı genişliyor.

(...) HP karbon ayak izini azaltmak ve döngüsel ekonomiye katkı sağlamak için 2025’e kadar tek kullanımlık plastik paketleri yüzde 75 oranında azaltmayı planlıyor.
Toplum, çevre ve insanlar üzerinde sürdürülebilir bir etki yaratma çalışmaları, HP’nin iş stratejisine ve operasyonlarına entegre edilmiş durumda. Şirketlerin sürdürülebilirlik faaliyetleri, kullanıcıların satın alım kararlarında giderek daha önemli bir yer alıyor. HP’nin Sürdürülebilir Etki faaliyetleri, 2018’e göre yüzde 69 artışla 1,6 milyar dolardan fazla gelir sağladı.
HP Başkanı ve CEO’su Enrique Lores, konuyla ilgili şunları söylüyor: “HP kültüründe,  işleri  nasıl yaptığımız, ne yaptığımız kadar önemlidir.. Yakın zamanda gerçekleşen olaylar toplumda bir leke olarak kalmış sistematik ırkçılığı ve eşitsizliği ortaya çıkarmış oldu. Bütün şirketlerin bu konuda harekete geçmesi gerekiyor.”
Lores, sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Şirketlerin kendilerini sorumlu tutması ve bu konuda gösterdikleri ilerlemeleri açıkça duyurması çok önemli. Bu yılın verileri HP’nin birçok alanda büyük ölçüde gelişme gösterdiğini ve hangi konularda kendini geliştirebileceğini de belirtiyor. Örnek olarak, Afrika kökenli Amerikalı çalışanların sayıları olması gerekenin altında olduğu için bu konuda adım atıyoruz. Önümüzde zorlu bir yol olsa da değerlerimizin üzerine kurulduğu, iş ortaklarımızı ve çalışanlarımızı bir araya getiren kültürümüz, ilerlememizi hızlandırmamızı ve eşit, sürdürülebilir, adil bir toplum yaratmamızı sağlıyor.”
İlerlemek için Çeşitliliği ve Dahil Etme Kültürünü Benimsiyor
HP her türde ırksal eşitsizliğe karşı mücadele etmeye ve şirketin her bölümünde çeşitlilik ve dahil etme kültürünü yaratmaya kararlı. HP’nin Yönetim Kurulu, yüzde 42’si kadın ve yüzde 58’i de azınlıklardan oluşacak şekilde Amerika’daki teknoloji şirketleri arasındaki en kapsamlı Yönetim Kurulu olmaya devam ediyor. 2019 yılında işe alınanların yüzde 63’ünü kadınlar, Amerika’daki etnik kökenliler, kıdemliler gibi gruplardan oluşuyor. 2018’de bu oran yüzde 57’ydi.
HP’nin 2019’da dünya çapında işe aldığı insanların yüzde 40’ını kadınlar oluştururdu ve şirketin Küresel Üretici Çeşitliliği programı da azınlık gruplara mensup kişilerin ve kadınların işlettiği üretici firmalarna 374 milyon dolar harcadı. Böylece ekonomiye toplam 698 milyon dolar katkıda bulundu.
HP, National HBCU Business Deans Roundtable ortaklığıyla işletme okulları arasında düzenlenen bir yarışma olan HBCU’nun (Historically Black Colleges and Universities) dördüncü yılına giriyor. Şimdiye dek 44 okulun katıldığı bu yarışmada, öğrencilere HP’nin gerçekte karşılaştığı iş sorunlarını çözme imkanı sunularak birinci elden sektör tecrübesi kazanmaları sağlanıyor.
(..) HP aynı zamanda bu sorunlarla küresel çapta müdahale edebilmek için bütün platformlarını kullanıyor. Kadınlara ve kız çocuklara eğitim sağlayarak fakirliği ortadan kaldırmaya çalışan hayır kurumu Girl Rising ile işbirliğine imza atan HP, My Story: The 2020 Storytelling Challenge’ını tanıtmayı planlıyor. Bu işbirliği ile; insan hakları, ırksal adalet, cinsiyet eşitliği ve kızların eğitimde ilerlemeleri gibi konularda mücadele eden genç liderler, gün ışığına çıkarılacak. (...)
AYRINTILI Haberler:
BAK1: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/hp-2019-surdurulebilir-etki-raporunu-yayinladi-41558832
Bak2: http://www.globaltechmagazine.com/2020/07/07/hp-surdurulebilirlik-etki-raporunu-yayinladi/

Bu haber 444 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Teknoloji

TUZAĞA Düşmeyin! Diyerek; Koçoğlu DANIŞMANLIK Uyarıyor!

TUZAĞA Düşmeyin! Diyerek; Koçoğlu DANIŞMANLIK Uyarıyor! İstanbul'dan bildiren, KOÇOĞLU Danışmanlık; yaptığı kamuoyu açıklmasında: (...) "Ben, en kralından bir kazık ye...

Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD), E-Ticaret RAPORU!

Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD), E-Ticaret RAPORU! Marjinal PORTER Novellli'den, Ayşe Ekin Gündüz'ün bildirdiği üzere; Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİS...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!10 Eylül 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi